Back Cover

“Valladolidi kuningapaar”

15.90

3 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985654935 Kategooriad: , , Silt:

Kes oleks osanud ette kujutada, et Luis de Socast, väikesest Toledo orvust, kelle kodu hävitanud tulekahju oli paisanud teedele hulkuma, saab üks oma sajandi võtmeisikuid?

Ilmselt valvavad jumalad tema üle, kes ta juba lapsest saadik hoolega varjab oma päritolu saladust. Ja kes suunatuna väga katoliikliku Isabeli, Kastiilia kuninga Enrique õe teenistusse, saab tolle lemmiknõunikuks.

Ajal, mis Kastiiliat nõrgestavad lääneiisandate ja võimsate converso´de, ristiusku üle läinud juutide intriigid, aitab Luis de Soca sepistada printsess Isabeli abielu Aragoni Fernandoga. See on pöördelise tähtsusega sündmus, mis kindlustab Hispaania tulevast ühtsuse. Ja kui Isabel tõukab Ajalugu tagant ning tõuseb troonile, pannes enese maksma kui ühe kõige kuulsamatest valitsejannadest, kelle Euroopa on kunagi sünnitanud, siis ka siin on mängus Luisi käsi.

Kuid millised on selle piinatud hinge poliitilised ambitsioonid? Milliseid võimalusi lubada südame tundetulvadele, kui lapsepõlves saadud haavad alles valu teevad?

Suurepärane fresko, mille Colette Davenat kujutab hoogsalt ja elegantselt mehe paradoksi, kes omaenese mineviku tuhahunnikule ehitab üles Hispaania saatust.

Colette Davenat on kaua elanud Hispaanias. Valladolidi kuningapaari ajaloolised üksikasjad on ammutatud algallikaist ja vastavad kõik tõele, olgugi et mõnikord on need nii fantastilise värvinguga, et tunduvad väljamõeldisena.

Tootja

Colette Davenat

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

365

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

269

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Laine Hone

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Valladolidi kuningapaar””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga