Back Cover

“Võrumaa vaatamisväärsused”

11.15

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949330010 Kategooriad: , Silt:

Olen loodushuvilisena Võrumaal ringi rännanud juba ligi pool sajandit. Sageli olen lisaks kalapüügivarustusele või seenekorvile matkadele kaasa võtnud ka fotoaparaadi. Nii tekkiski mõte koostada trükis Võrumaa vaatamisväärsustest, mis oleks huvitav nii võrukaile endile kui abiks ka maakonda väisavatele turistidele.
2010. aasta suvel asusin süsteemsemalt tutvuma Võrumaal asuvate mälestusmärkidega, mõisatega, kirikutega jms, läbi on käidud pea kõik raamatus kirjeldatud matkarajad. Suurema osa ligi veerand tuhandest objektist on külastatud korduvalt – seda ka puuduoleva info hankimiseks või täiendavate fotode tegemiseks. Raamatus esitatud ligi 500 fotot on vaid kümnendik sellest, mis tegelikult tehtud sai ja mille nimel on Võrumaa teid tuhandete kilomeetrite ulatuses läbi sõidetud.
Raamatu koostamise käigus on olnud rõõm kohtuda paljude huvitavate inimestega, kellelt olen saanud detailsemat infot nii siinkirjeldatud objektide kui maakonna elu-olu, loodus ja ajaloo kohta tervikuna. Erilist huvi on pakkunud unustustehõlma vajunud objektide taasavastamine ja nende avalikkuse ette toomine, kuna neist mitmete kohta on infot napilt isegi internetis, trükistest rääkimata.
Kui enamus Võrumaal asuvatest Eesti loodusrekordeist (pikim jõgi Võhandu, kõrgeim mäetipp Suur Munamägi jne) jäävad kestma igavesti (v.a erilised puud nagu Tamme-Lauri tamm, Siiriuse kask jt), siis paljud huvitava ajalooga vanad ehitised (Puutli ja Kaika kirikud, Vana-Antsla, Väimela jpm mõisahooned) seisavad püsti ehk veel vaid viimaseid aastaid. Paljude mälestusmärkide (mitmed mälestuskivid metsavendadele, koolidele jpm) fotosid pole aga avalikkuses seni veel avaldatudki.
Materjali kogumisel tuli leida lahendused mitmetele dilemmadele – mida võtta, mida jätta, miks just see ja mitte teine?
Kuna tõenäoliselt mitte ükski turist ei liigu rangelt riikide või maakondade piire silmas pidades, on siin kirjeldatud ka mitmeid Võrumaaga piirnevaid objekte nagu Kanepi, Saru, Meenikunno, Korneti jt. …

(Raamatus on endise omaniku nimi)

Tootja

Vaiko Tigane

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

511

Kirjastus

Vaiko Tigane

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

264

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Võrumaa vaatamisväärsused””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga