Aleksander Läte
Aleksander Läte
Back Cover

“Aleksander Läte”

1.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Nende hulgas, kellele on omistatud Eesti NSV rahvakunstniku austav nimetus, ulatub Aleksander Lätte (1860-1948) sünniaeg kõige kaugemasse minevikku. Tema noorus möödus rahvusliku liikumise tulises õhkkonnas, vanaduspäevad aga nõukogude võimu hoolitsevais tingimusis. Käesolevas monograafias käsitletakse A. Lätte pikaajalist tegevust eesti muusikaelu organiseerijana, koori- ja orkestrijuhina, muusikakriitikuna, heliloojana ja teadlasena.

Erilist tähelepanu on osutatud Lättele kui eesti esimese sümfooniaorkestri asutajale ning sümfoonilise muusika propageerijale Tartus XX sajandi algul, samuti ka tema tegevusele muusikakriitikuna.

Heliloojana on A. Läte tuntud peamiselt koorilaulude autorina. Käesolevs teoses tutvume ka tema sümfooniliste ning kammerteostega, millistes žanrides oli ta üheks teerajajaks eesti muusikas. Põgus ülevaade on antud ka A. Lätte teoreetilistest uurimustest, mis on laiemale üldsusele vähe tuntud. A. Läte ise andis aga oma teaduslikele töödele suure kaalu, täiendades ja viimistledes neid kuni surmatunnini.

Sari: Eesti heliloojaid

Tootja

Artur Vahter

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Paberkaaned kulunud

Kaal

171

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1963

Lehekülgi

164

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Aleksander Läte””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga