Back Cover

“Apokalüpsis anno Domini …”

5.50

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985651804 Kategooriad: , , Silt:

Romaanivõistlus 1996

Apokalüpsis… Kristlikus mõistekäsituses tähendab see müstilist ennustust maailmalõpust. Käesoleva teose kontekstis on see nägemus maailmalõpust, milles elame meie. Niipalju kui me elame vääriti või õigesti, on meil võimalus maailmalõpunägemust süvendada või hajutada.
Tõeliselt on väheusutav, et maailmalõpp inimtegevuse (või tegevusetuse) toimel on üldse võimalik. Igatahes kõik inimese püüded seda teostada on seni läinud luhta. See viib mõttele, et võtmesõna MINA OLEN SIND (MAAILM) SÜNNITANUD – MINA SU KA HÄVITAN on endiselt Looja käes.
Nõnda on iga Apokalüpsis – ka käesolev – vaid maailmalõpu lavastus, mis meisterliku läbiviimise ja sügava sisseelamise juhul võib võrduda tõelise Apokalüpsisega.
Niisiis, Lugeja, sinu käes on ohuromaan, hoiatusromaan. Multiplitseeritud, lõpututahkse maailma lõpliku hävingu Stsenaarium, mille detailid on surmast hullemad. – Käi “Apokalüpsisega…” ringi ettevaatlikult, säästa selle põhjal oma lapsi … ning ära anna teost lugeda lapsikutele, kes on ahkrad kohe kõike järele tegema.

Siiralt soovitades
Autor

Reaalse tagapõhjaga “Apokalüpsis” on kui hoiatus nende eest, kes ükskõik mis moel püüavad kaasinimest endale allutada. Nähtamatu jõud on peitnud end maski varju ja lahti päästnud maailma lõppu meenutava kaose, mis on süngem kui surm. Salapärasesse vaimsesse katku nakatatud inimkonda on lähetatud päästma Eriti Ohtlike Kuritegude Uurimisbüroo juhataja sõjaväekriminalist Burmeister-Bušmeister, kes pärast läbilastud südame eemaldamist elab ja võitleb edasi siiratud südamega. Kumb võidab – kas geniaalne uurija või geniaalne roimar?
Nikolai Baturin on tuntud ja tunnustatud sõnameister, kes on avaldanud seitse luulekogu, kümmekond proosaraamatut ja mitu lavateost. Tema “Apokalüpsis” sai 1996. aasta romaanivõistlusel II auhinna.

Tootja

Nikolai Baturin

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

461

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1997

Lehekülgi

368

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Apokalüpsis anno Domini …””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga