Back Cover

“Austraalia-Terra incognita. Kui loomad olid veel inimesed”

9.98

92 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949817306 Kategooriad: , , , ,

Austraalia ajalugu on täis seiklusi ja saladusi. Senitundmatu maa köitis eurooplaste meeli kaua enne seda, kui see manner avastati. See on imelise floora ja faunaga, unikaalse inimrassiga, kulla ja lootuste maa.
Raamat räägib maailmajao muutumisest varaste ja röövlite väljasaatmislaagrist üheks maailma õitsvamaks riigiks. Tänu autori nobedale sulele ja suurepärasele jutuvestmisoskusele on Austraalia ajalugu kirjeldatud lühidalt, kaasahaaravalt ja köitvalt, edastades ühtlasi fakte, mida ajalooõpikutest ei leia.
Raamatut läbivaks teemaks on ka miljonite inimeste saatused – vahel traagilised -, mis suurte mereavastuste ajastul ning sellele järgnenud sajanditel kujundasid austraalia rahvuse erilise iseloomu selliseks, nagu kohtame seda täna Austraaliat külastades. Nagu liblikas on elu, lootuse, ärkamise ja inimhinge sümbol, oli ja on Austraalia paljude jaoks tõotatud maa, rahu ja taassünni maa.
Tänane Austraalia võib tulevikus olla uue maailmakultuuri kujunemise keskus, arvab raamatu autor. Kui teid varem Austraalia, selle ajalugu ja inimeste mõtted ning saatused eriti ei huvitanud, siis pärast Sol Shulmani suure südamesoojusega kirjutatud raamatu lugemist on teie huvi selle maa vastu kordades suurenenud.

See on üks esimesi paberraamatuid, mille võtsid endaga kosmosesse kaasa rahvusvahelise kosmosejaama kosmonaudid. Pärast poolt aastat kosmoses tõid kosmonaudid raamatu koos autorile pühendatud sissekannetega Maale tagasi.

Raamat on olnud reisikaaslaseks ja sõbraks ülemaailmselt tuntud rändurile Fjodor Konjuhovile tema rekordilisel 140-päevasel ümbermaailmareisil Lõuna-Ameerikast Austraaliasse, mille ta sooritas üksinda oma jahil, sisenemata ühessegi sadamasse ning kasutamata kogu reisi jooksul kellegi abi. Reisi lõppedes kinkis Fjodor Konjuhov selle raamatu autorile foto tänusõnadega “… raamatu eest, mis aitas mul ellu jääda”.

Vana ja Hea kirjastus, 2017 200lk

(Сол Шульман)

Tootja

Sol Shulman

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

262

Kirjastus

Vana ja Hea

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

200

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Kerli-Katrin Hirv

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Austraalia-Terra incognita. Kui loomad olid veel inimesed””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga