Back Cover

“Barclay de Tolly”

35.00

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985702026 Kategooriad: , Silt:

Prof. Rein Helme (21. II 1954 – 31. XII 2003) oli Eesti parimaid Napoleoni ja tema ajastu tundjaid. Huvi selle teema vastu ärkas tal juba lapsepõlves Pärnus ning ajalooõpingud Tartu ülikoolis 1972-1977 üksnes süvendasid seda. Pärast ülikooli lõpetamist töötas Rein Helme mitmes ametis, oli keskkooliõpetaja, Riigiarhiivi publitsistikaosakonna juhataja ning aastatel 1989-1992 Ajaloo Instituudi direktor. Taasiseseisvumise järel valiti Helme Riigikogu VII koosseisu liikmeks, kus ta pühendus riigikaitsekomisjoni esimehena Eesti kaitsejõudude ülesehitamisele. Hiljem jätkus tema riigikaitsealane tegevus Kaitsejõudude Peastaabis ja Kaitseministeeriumis.

Samal ajal jätkas ta innukalt ajaloo uurimist ja populariseerimist, mtte piirdudes ainult Napoleonica´ga. Nii oli Helme üheks huviobjektiks ka baltisaksa kultuur. Ta ei väsinud rõhutamast, kui oluline on Eesti ajaloolase jaoks asetada uuritav teema üleeuroopalisse konteksti. Tema 1987. a. kaitstud Napoleoni Venemaa-sõjakäiku Eesti vaatepunktist käsitlev kandidaaditöö ilmus 1990. a. monograafiana “1812. aasta Eestis ja Lätis”, mis ühendas suure, maailma ajaloo kohalikuga.

Viimane tõik iseloomustab Rein Helme kirjutisi ja esinemisi nii õppejõuna Eesti ülikoolides kui ka külalislektorina mujal. Ta käsitles kaasaegset julgeolekupoliitikat, aumärgiteadust faleristikat, Eesti sõjaajalugu ja Vabadussõda ning baltisaksa ohvitseride osa ajaloos. Viimasel teemal ilmus Rein Helme sulest artikleid ka saksa keeles.

Üks silmapaistvamaid ja edukamaid Napoleoni vastasleeri vähejuhte oli meie kaasmaalane, kindralfeldmarssal Michael Andreas von Baclay de Tolly (1761-1818), kellest kõneleb käesolev teos. Tegu ei ole mitte üksnes biograafiaga, vaid tervet ajastut elavana kujutava, seikluslikke lahingukirjeldusi esitava ja paleeintriigide telgitaguseid avava ajalooraamatuga, milles kehastub autori teaduslik ideaal: põhjalik ja kriitiline, allikatel põhinev uurimustöö, kus maailma ajalugu lõimub kohalikuga, kirja panduna lugejat kaasahaaravas stiilis.

(Raamatus on pühendus, mis on valge korrektuurmarkeriga ülekäidud; paberkaaned on ühest nurgast katki – parandasime ära)

Tootja

Rein Helme

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1279

Kirjastus

Eesti Entsüklopeediakirjastus

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

480

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Barclay de Tolly””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga