Back Cover

“Eesti keele foneetika ja morfoloogia”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9985209273 Kategooriad: , , Silt:

Hoiatus. See õpik sisaldab palju rohkem, kui on ette nähtud kehtivas gümnaasiumi ainekavas. Eelkõige on õpik mõeldud gümnaasiumi vanemate klasside õpilastele, kes küsivad emakeele kohta rohkem, kui ainekava ette näeb.

Õpik lähtub veendumusest, et sügavam huvi saab tekkida ainult selle vastu, millest rohkem teatakse. Gümnaasiumis peab olema võimalik sellist huvi äratada ka emakeele ja keele vastu üldse. Miinimumainekava seda hästi ei võimalda.

Õpik sobib ka õpetajatele ja filoloogiateaduskondade üliõpilastele, kes peavad teadma nii seda, kuidas keelt kasutada, kui ka seda, miks on nii nagu on.

See õpik tahab vastu seista emakeelehariduse allakäigule Eesti koolis. Õpik on ka konkreetne tegu Eesti keele strateegia 2004-2010 elluviimiseks ja edendamiseks.

Erinevalt selle õpiku neljast varasemast trükist ei saanud seekordne trükk Haridus- ja Teadusministeeriumi heakskiitu – liigse põhjalikkuse tõttu. Sellest hoolimata annab just see õpik rohkem kui ükski teine käibel olev õpik vastuseid küsimusele miks?

“Professor Mati Hindi emakeeleõpiku esimene trükk ilmus juba kakskümmend aastat tagasi – 1983. aastal.
Autori silmapaistev pädevus tegi õpikust uue taseme tähise eesti keele õppekirjanduse ajaloos. Õpik oli küll oma teoreetilise lähenemisviisi tõttu raske vanematele õpetajatele, aga see oli rohkem õpetajate kui õpilase probleem ja sellest saadi üle. Õpiku väärtuste tunnetamist ja omaksvõttu näitavad kordustrükid (1987, 1991, 1995).”

(Professor Karl Pajusalu retsensioonist õpiku käsikirjale)

Tootja

Mati Hint

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

676

Kirjastus

Avita

Ilmumisaasta

2004

Lehekülgi

319

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Eesti keele foneetika ja morfoloogia”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga