Erakõnelused
Erakõnelused
Back Cover

“Erakõnelused”

5.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985868331 Kategooriad: , , Silt:

On viimane pühapäev juulikuus 1925, päikesekuum pärastlõuna. Tornikell kiriku kupli kohal lööb pool neli. Tänavad on tühjad. Üksik tramm rühib vaevaliselt ülesmäge piki surnuaia läänepoolset pikikülge, mille kõrval on avar väljak turuhoone ja teatriga. Peatuses astub maha üks naine ja jääb seisma.

Anna.

Ta kannab beeži tänavakostüümi, mille juurde kuuluvad pahkluudeni ulatuv tumedam seelik, kõrge kontsaga tänvasaapad ja lihtne päikese eest kaitsev kübar. Valge kõrge kaelusega pitspluusi peal olev jakk on lahti nööbitud. Ehteid ta ei kanna, ainult laulatussõrmuseid ja väikesi briljantkõrvarõngaid. Heledast nahast käekotti surub ta vastu rinda. Õhukesed kindad on hooletult torgatud kostüümjaki taskutesse.

Nüüd võtab ta kübara peast ja hoiab seda vasakus käes. Tumedad tihedad juuksed on keskelt lahku kammitud ja kuklale palmikusse põimitud, palmik on hakanud lahti hargnema. Silmad tugevalt markeeritud kulmude ja madala laia lauba all on tumepruunid. Suu on suur, huuled meeldivalt helded.

Anna.

Kaksteist aasta on ta olnud abielus Henrikuga, kes töötab abiõpetajana majesteetliku kupliga kirikus, mille tornikell äsja lõi pool neli. Anna on kolmekümne kuue aastane ja tal on kolm last, kaks poissi ja üks tüdruk. …

Loomingu Raamatukogu 1998/21-22

Tootja

Ingmar Bergman

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

115

Kirjastus

Perioodika

Ilmumisaasta

1998

Lehekülgi

112

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Ülev Aaloe

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Erakõnelused””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga