Back Cover

“Eriku raamat”

7.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985655399 Kategooriad: , , Silt:

Sari: Põhjamaade romaan

Soomerootsi kirjanik Lars Sund on sündinud 1953. a Soomes Pietarsaaris, 60. aastate algul elas vanematega mõne aasta New Yorgis. Õppis Abo Akademi´s kirjandusteadust ning rootsi ja inglise keelt, kuid jättis õpingutele punkti panemata.
1979. aastast elab Sund püsivalt Rootsis Uppsalas. Aastaid on ta kirjutamise kõrvalt leiba teeninud ajakirjanikuna ja kirjanduskriitikuna Uppsala Nya Tidningis, 1999. aastast vabakutseline.
Sund debüteeris luulekoguga “Hetk” (Ögonblick) 1974. Aasta hiljem ilmus esimene romaan “ÖÖ on veel noor” (Natten är ännu ung) ja seitsme aasta pärast romaan “Talvesadam” (Vinterhamn).
Tõeline tunnustus saabus aga alles 1991. aastal ilmunud romaaniga “Colorado Avenue”, järgnesid “Külakaupmehe poeg” (Lanthandlerskans son, 1997) ja “Eriku raamat” (Eriks bok, 2003), mis kokku moodustavad 1500 leheküljelise triloogia. Esimene pälvis Runebergi kirjandusauhinna, teine Rootsi kirjandusseltsi ja kolmas Soome 2004. aasta riikliku kirjandusauhinna. Nende põhjal on tehtud ka teatritükid, mis on läinud menukalt Wasa Teater´is.

2004. a Soome riikliku kirjandusauhinna pälvinud “Eriku raamat” on mahlaka keelega köitev jutustus mitmest värvikast Pohjanmaa soomerootsi inimsaatusest alates Soome Talvesõjast kuni meie päevadeni.
Peategelane Erik Smeds, keda ootas Smedsasi suguvõsatalu, on Jätkusõja salaoperatsioonist osavõtu tõttu pidanud venelaste hirmus Soomest põgenema. Pärast aastatepikkust teenistust USA luureametis CIA tekib tal NSV Liidu lagunemise järel võimalus naasta kodumaale nooruspõlve Siklaxi. Tagasitulek ja kohtumised sugulastega äratavad ellu rohkeid minevikumälestusi nii perekonna elust kui Soome keerulisest saatusest.
“Eriku raamat” on Lars Sundi romaanitriloogia kolmas osa. Nii triloogia eelmised osad “Colorado Avenue” ja “Külakaupmehe poeg” kui ka “Eriku raamat” on kõik eri põlvkondade iseseisvad raamatud, üksnes osa tegelasi käib läbi mitme raamatu. Esimese osa peategelaseks on Dollari-Hanna (1875-1954), USA-s tapetud ametiühingutegelase Ed Nessi lesk, kes naaseb kodumaale ja hakkab seal poodi pidama. Teise osa peategelaseks tõuseb tema poeg, rahutu iseloomuga Otto (1898-1992), kellest kujuneb keeluaastate vägev Piiritusekuningas. Kolmanda osa nimitegelane Erik (1920-2003) on Otto õe Ida poeg, minategelane ehk suguvõsa kroonik on aga Otto tütrepoeg.

Tootja

Lars Sund

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

697

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

484

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eriku raamat””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga