Back Cover

“Flaami muinasjutud ja muistendid”

9.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949496112 Kategooriad: , Silt:

Flandria asub kahe kultuuri – romaani ja germaani – kokkupuutepiiril. Kuigi selle maa traditsiooniline kodanlik kultuur on väga tugevalt mõjutatud prantsuse keelest ning esteetikast, on suur osa arhailisemast muinasjutukultuurist rohkem germaani, seega kõige otsesemalt saksa kultuuriruumi kalduv. See fakt tegi aga käesoleva kogumiku koostamise omajagu raskeks, sest väga paljud flaami muinasjutud on üsnagi sarnased saksa muinajuttudega, mis tänu vendade Grimmide kolossaalsele elutööle on maailmas ühed tuntumad. Mõlemal maal leidub ka palju samu legendaarseid kangelasi, näiteks tuntud flaami vembumehe Tijl Uilenspiegeli lood saavad alguse Saksamaalt ning jõuavad alles seejärel Flandriasse. See flaami Tijl Uilenspiegel Dammest, keda terve maailm tunneb, on tegelikult prantsuskeelse Belgia kirjaniku Charles de Costeri loomingu vili, kes lisas vembumehele ja väikese kelmist närukaela kuulsusele veel Hispaania ülemvõimu vastu võitleva vabadusvõitleja romantilise saatuse.
Teiseks võib nimetada Gambrinus, legendaarset õllekuningat, kelle tuntuimaks ja otsesemaks eeskujuks on Brabanti hertsog Jan Primus, kuid samas leidub talle ka teisi prototüüpkangelasi, kes pärinevad hoopis Saksamaa erinevatest nurkadest.
Väga huvitavate kultuuriliste seostega on ka muinasjutt Väikesest Taanielist, mille süžee ühtib suuresti saksa romantilise helilooja Richard Wagneri ooperiga “Tannhäuser”. Libreto kirjutamiseks sai Wagner otsest inspiratsiooni saksa keskaegsetest saagadest.

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

292

Kirjastus

Odamees

Ilmumisaasta

2012

Lehekülgi

144

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Flaami muinasjutud ja muistendid””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga