Häälitsev loodus. Sulejoonistused
Häälitsev loodus. Sulejoonistused
Back Cover

“Häälitsev loodus. Sulejoonistused”

2.25

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985853113 Kategooriad: , , Silt:

… 1930. aastal kirjutas Kosztolanyi teose “Häälitsev loodus”, mis kuulub tema rohkete nn. üleminekužanrite hulka. Oma tähenduselt ei küündinud see miniatuurne meistriteos küll Kosztolanyi luule tippudeni, kuid selles on erilist värskust ja värvikust. Aga samuti sageli vaid ungari lugejale arusaadavat peent sõnamängu. Kirjanik on siin osavalt ja humoorikalt pannud endast kõnelema terve looduse, tehes seda nii rikkaliku isikustamise ja vahetu kaasaelamisega, et ka elutud asjad ja inimese seisukohast märkamatud, väikesed või väärtusetud olevused ja taimed saavad erilised tähenduse ja elu.

Samaaegselt tegeles Kosztolanyi ka prantsuse ja inglise kirjanduse tõlkimisega. Ta oli seisukohal, et luulet ei tohi sõnasõnalise täpsusega edasi anda, vaid tuleb luua uus luuletus, mis on hingelt originaalile lähedane. Tõlkija peab olema oma töös vaba ja spontaalne.

Kosztolanyi oli esteet ja purist, kes pidevalt kõneles ungari keele ilust ja puhtusest. Oma tundliku keelekasutusega tegi ta ungari keele heaks palju. Ungari kirjanduses pole olnud Janos Aranyist peale teist nii stiilse keelekasutusega kirjanikku kui Kosztolanyi, kellest sai paljude nooremate kirjanike suur eeskuju.

Ene Asu-Õunas

Loomingu Raamatukogu 2002/16-17

Tootja

Dezsö Kosztolanyi

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

141

Kirjastus

Perioodika

Ilmumisaasta

2002

Lehekülgi

128

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Ene Asu-Õunas

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Häälitsev loodus. Sulejoonistused””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga