Back Cover

“Hiired tuules”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949431410 Kategooriad: , , Silt:

Mihkel Muti 1982. aastal ilmunud romaan “Hiired tuules” jõudis kohe eesti kirjanduse klassikasse. Oma esikromaanis jätkab varem novellistina tuntuks saanud autor tänapäeva eesti intelligentsi läbivalgustamist talle omases iroonilisgroteskses laadis. Intelligendiromaanide loojana pole Mihkel Mutile eesti krjanduses võrdset. Kirjaniku teiseks tugevaks küljeks on peetud teksti sundimatut kergust ja tegelaste kõne lutsulikku värvikust.

Neid tugevaid külgi saab nautida ka romaanis “Hiired tuules”. Kohtame loomeinimesi ja nende sateliite, kes otsivad võimalusi ennast teostada ning kemplevad omavahel. Elu keerleb teatri ümber. Romaan annab eheda läbilõike 1970-ndate lõpu ja 1980-ndate alguse Eesti oludest.

Mihkel Mutt on sündinud 1953. aastal Tartu ülikooli õppejõu, inglise filoloogi Oleg Muti pojana. Ta on õppinud Tartu 8. keskkooli kirjandusklassis ja 1976 lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoloogia osakonna. Mutt on töötanud kirjastuse Eesti Raamat ja ajakirja Looming toimetajana, Noorsooteatri kirjandusala juhatajana, 1991-1992 Lennart Meri aegse välisministeeriumi infobüroo juhatajana, hiljem ajalehe Sirp ja ajakirja Looming peatoimetajana. Ta on avaldanud ajakirjanduses rohkesti päevateemalisi kirjutisi, viimastel aastatel olnud hinnatud esseist ja kolumnist. Kirjanike liitu kuulub Mutt 1980. aastast, samal aastal ilmus tema esimene novellikogu, mille eest ta pälvis Tuglase novelliauhinna. Oli 1996-1999 Eesti PEN-klubi president.

Sari Eesti Lugu nr 44

Tootja

Mihkel Mutt

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

415

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2009

Lehekülgi

256

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Hiired tuules””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga