Back Cover

“Hõbevalge”

9.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949431427 Kategooriad: , , , , , , Silt:

Lennart Meri (1929-2006) – suur Eesti riigimees ja armastatud president 1992-2001 – oli varasemal ajal okupatsiooniaastatel, tuntud peamiselt filmimehe ja kirjanikuna. Kunstilise loojana oli tema missioon siiski sarnane hilisema poliitikukarjääri kreedoga: jutustada Eesti, Euroopa ühe põlisema rahva lugu. Me oleme oma ajaloo sees suured. See tähendas toetumist sügavale ajalootundmisele: faktidele muistsest geograafiast, folkloorile, antiikallikatele jne.

Sellelt põhjalt ongi sündinud Lennar Meri “Hõbevalge” ja selle täiendus “Hõbevalgem”, kus lugeja viiakse läbi ootamatute ajaloo- ja folklooriseoste julgete järeldusteni meie kõige kaugemas ajaloos. Ometi saab sellest paeluvast raamatust teha järeldusi tänase Eesti kohta.

“Hõbevalge” ilmus esmatrükis 1976, “Hõbevalgem” 1984, autorile jagus nii ajastuomast kriitikat kui ka tunnustust, muu hulgas näiteks 1989. aastal Puksovi fondi auhind. Ometi ei ilmunud need tekstid autori eluajal üheski kordustrükis – selline oli autori tahe, et ta jõuaks teha vajalikke täpsustusi ning täiendusi.

Nüüd ilmuv tekst on mainitud esmatrükkide ühendatud versioon, kusjuures muudatustes ja täiendustes on tuginetud autori enese märkmetele. Selle pieteeditunnet nõudva toimetamistöö on teinud Mart Meeri ja Urmas Sutrop.

Sari Eesti Lugu nr 1

Raamatu valgel äärel väike pastaka kriips.

Tootja

Lennart Meri

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

890

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

615

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Hõbevalge””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga