Hume
Hume
Back Cover

“Hume”

3.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985303679 Kategooriad: , Silt:

David Hume 1711-1776

Ehkki Hume´i loetakse suurimaks briti filosoofiks, on kitsarinnaline järelpõlv teda sellegipoolest alahinnanud. Tema töödele, mis on filosoofiliste ringkondade meelest liiga kergesti loetavad, on pahaks pandud ka nende julgust ja laia haaret.

Sellest ka tema naeruvääristamine akadeemilise traditsiooni poolt. Šotlast Hume´i on tehtud vastutavaks inglise empiristide kõige rumalamate liialduste eest ja hakatud seostama rõõmutu, šokeeriva skpetitsismiga. Kuid tema tegelikud eesmärgid olid laiemad ja kindlasti palju konstruktiivsema.

Anthony Quintoni ladus, haarav, lühike ja ometi hämmastavalt sisurikas tutvustus avab Hume´i tähelepanuväärsete saavutuste kogu sügavuse laiemale lugejaskonnale – kellele Hume ise alati kirjutada sooviski. Põhjuslikkus, taju, usk, ajalugu, religioon, majandus, esteetika ja psühholoogia – Hume uuris kõiki neid valdkondi ja andis neisse oma uudse panuse. Ning seda tegi ta, nagu Quintonit lugedes ilmneb, huumori ja soojusega. Briti filosoofidest suurim oli ühtlasi ka kütkestavaim.

Lord Quinton of Holywell oli 1987. aastani Oxfordi Trinity kolledži juhataja. Alates 1991. aastast on ta Kuningliku Filosoofiainstituudi eesotsas. Tema raamatute hulka kuuluvad “Asjade olemus” ning “Mõtteid ja mõtlejad”.

Sari: Suured filosoofid

Tootja

Anthony Quinton

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

70

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

72

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Lauri Vahtre

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Hume””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga