Pärimuste pöördepunkt
Pärimuste pöördepunkt
Back Cover

“Pärimuste pöördepunkt”

7.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949437122 Kategooriad: , Silt:

Kõned ja kirjutised.

Andres Põder on sündinud 1949. aastal Haapsalus. Ta on lõpetanud EELK Usuteaduse Instituudi, töötanud Viru-Nigula, Suure-Jaani, Räpina ja Pärnu kogudustes. Alates 1990. aastast on ta olnud Pärnu praostkonna praost ning konsistooriumi assessor. 2004 valiti ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopiks ja pühitseti ametisse 2005. aasta küünlapäeval.

Käesolevas kogumikus on esitatud valimik tema kõnedest, kirjutistest ja karjasekirjadest, kus evangeeliumi valguses leiavad käsitlemist probleemid, mis puudutavad tänapäeva inimest, ühiskonda ja kirikut. Neis kutsub ta ühiselt keskenduma meie ees seisvatele ülesannetele, arvestama Jumalaga, nägema tema armastuses inimelu suurust ja uut võimalust.

Kultuuride konfliktis – ma ei pea silmas maailmareligioone, vaid erinevaid ellusuhtumisi, nagu on hoolimine või ülekohus ja armastus või omakasu – on Eesti tulevikule otsustava tähtsusega meie usk. Usk on esmajoones kommunikatsioon ja communio, on ühiskonna ja kogu rahva vara, tema sotsiaalsuse alus. Seda ei saa vabrikust, kaubandus- või eetikakeskusest. Seda sünnitab evangeelium Jumala armastusest. Seda kannavad kogukonnad, kelle jaoks see usk on eluviis.

Kiriku roll siin pole muutunud. Rahval on õigus oodata temalt head sõnumit, eeskuju, ideaale ja hoolimist. Kirik vastutab inimeste ees ja inimesed kiriku ees. Siis kannab meie usk vilja ning saame nägijaks elu tõeliste väärtuste suhtes. Siis saab võimatu teoks. Siis õnnistab meid Jumal.

Tootja

Andres Põder

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

533

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

357

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Pärimuste pöördepunkt””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga