Back Cover

“Huumorit ja satiiri”

15.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Bidstrup on tänapäeva tuntumaid karikaturiste. Tema karikatuurid ja joonistused ilmuvad paljudes maades nii idas kui läänes.
Herluf Bidstrup õppis Kopenhaageni Kunstide Akadeemias maali, kuid tuntuks sai ja tunnustuse võitis ta oma suurepäraste ja leidlike joonistustega.
Kes on vähem tuttavad Bidstrupi loominguga, peavad teda ainult humoristiks. Kuid nii nagu tema pildiseeriates on palju südamlikku huumorit, niisama teravad on tema poliitilised karikatuurid, millised ilmuvad taani kommunistlikus ajalehes “Land og Folk” pealkirja all “Igapäevane Bidstrup”.
Lihtsad inimesed armastavad Bidstruppi, sellevastu vihkavad teda kapitalistid, tõusikud, sõjaõhutajad.
Suurem osa Bidstrupi pildiseeriatest on tema enda üleelamuste ja kogemuste põhjal loodud. Kes tähelepanelikult jälgib Bidstrupi pildiseeriaid, leiab, et peale huumori peidavad need enamikus sügavat allteksti.
Meie lugejad tunnevad Bidstruppi seni juhuslikult ajalehtedes ilmunud üksikute pildiseeriate ja karikatuuride kaudu. Käesolev valimik, mis on koostatud peamiselt kolme saksakeelse väljaande järgi, püüab anda ulatuslikuma ülevaate populaarse taani kunstniku ja rahu eest võitleja loomingust.

– Koostaja

(paberkaaned puuduvad)

Tootja

Herluf Bidstrup

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

713

Kirjastus

Eesti NSV Kunst

Ilmumisaasta

1959

Lehekülgi

160

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

J. Jensen

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Huumorit ja satiiri””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.