Back Cover

“Hüvasti, relvad”

3.55

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

“Tolle aasta hilissuvel elasime ühes külas majas, kust avanes vaade jõele ning mägede-eelsele tasandikule. Jõe sängis oli nii kiviklibu kui ka suuri rahne, päikese käes ühteviisi kuivad ning valendavad, aga vesi, mis kärgaste vahel voolas oli selge ja kiire ja sinine. Sõdurid möödusid meie majast ja nende jalgadest üleskeerutatud maanteetolm puuderdas puude lehti. Ka puude tüved olid tolmused ja sel aastal langesid lehed varakult maha ja me nägime maanteel sammuvaid sõdured ja tõusvat tolmu ja langevaid lehti, mida tuul sasis, nägime rännakusammu astuvaid sõdureid ja siis hiljem tühja tolmuvalget maanteed, kus vedelesid lehed.

Maa oli siin viljakas ja tasandikul oli palju viljapuuaedu, aga mäed, mis kõrgusid tasandiku taga olid pruunid ja paljad. Mägedes käisid lahingud ja öösel oli näha suurtükkide sähvatusi. Need sähvisid pimedas nagu suvine pikne, aga ööd olid jahedad ja läheneva äikese tunnet ei tekkinud.”

Väljapaistva ameerika kirjaniku Ernest Hemingway (1899 – 1961) Esimese maailmasõja aineline romaan sõjast, separaatrahust ja armastusest.

Tootja

Ernest Hemingway

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

220

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1983

Lehekülgi

270

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Enn Soosaar

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Hüvasti, relvad””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga