Back Cover

“Ingel Gabrieli tiibade sahin”

16.50

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949773183 Kategooriad: , , Silt:

“Islam kontekstis” on raamatusari, mille eesmärk on tuua eesti lugejani islami alustekstidega (Koraan, sunna, ajaloo- ja õigustööd) seotud kirjanduse ning laiemalt islami kultuuriruumi kuuluvate teoste tekstikriitilisi esma- ja uustõlkeid ning pakkuda nende juurde nüüdisaegset teaduslikku kommentaariumi.

Sarja esimene köide sisaldab 12. sajandil elanud pärsia filosoofia ja müstiku Šihab ad-Din Yahya Suhrawardi sufismialaste kirjutiste tõlkeid. Suhrawardi kirjalik pärand on mitmekülgne, ta kirjutas nii pärsia kui araabia keeles. Siinses valimikus on esitatud filosoofiline traktaat “Valguse paleed” ning kaheksa müstilist jutustust (“Ühel päeval sufide seltsis”, “Kiri lapseseisuse kohta”, “Ingel Gabrieli tiibade sahin”, “Purpurpunane peaingel”, “Armastajate teejuht”, “Sipelgate keel”, “Simurgi hüüd”, “Kiri õhtumaisest pagendusest”). Mõned uurijad seavad need allegoorilised jutustused isegi kõrgemale Suhrawardi peateoseks peetavast “Ida tarkusest” ning näevad neis tema teoloogia ja filosoofia kvintessentsi. Sel põhjusel on neid ka kõige rohkem tõlgitud.
Kogumik on varustatud Kalle Kasemaa põhjaliku saatesõnaga, raamatu lisas on ära trükitud ka Haljand Udami lühem käsitlus “Suhrawardi ja Dante”.

Sari: Islam kontekstis 1

Tootja

Šhiab ad-Din Yahya Suhrawardi

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

377

Kirjastus

Tartu Ülikooli Kirjastus

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

200

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kalle Kasemaa, Haljand Udam

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Ingel Gabrieli tiibade sahin””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga