Inglased
Inglased
Back Cover

“Inglased”

0.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Muljeid ning mõtisklusi Inglismaast ja tema asukatest.

Nõukogude Liidu väliskommentaatorite esikümnesse kuuluva publitsisti targalt ja elavalt kirjutatud ülevaade Briti saartest ja sealsetest inimestest, nende ajaloost ja tänapäevast. Thatcheri-eelsel ajal nelja Londonis elatud aasta muljetele tuginedes püüab autor britlased lugejale lähemale tuua ning näidata nende rahvuslikku iseloomu ja selle kujunemist mõjutanud tegureid.

V. Ovtšinnikovi kümmekonnast dokumentaal- ja publitsistikaraamatust on kaks pälvinud NSV Liidu riikliku preemia. Käesolev on üks nendest.

“Rahvuslik iseloom on igal pool elujõuline. Aga kõige rohkem paistab see kehtivat inglaste puhul, kel kõigi tundemärkide järgi paistab oma natuuri ja elujõulisuse peale olevat lausa midagi patenditaolist. Niisugune on inglaste esimene ja kõige silmatorkavam joon. Kuid rabab ka nende püsikestvus. Nad on teistest märksa vähem altid ajastu tuultele ja moevooludele. Asjaolu, et inglastest kirjutanud autorid üksteist nii palju kordavad, on ennekõike seletatav just inglise iseloomu põhialuste muutumatusega. Ühteaegu tuleb toonitada, et kogu oma stabiilsuse juures koosneb see iseloom üpris vastuolulistest, koguni paradoksaalsetest joontest, millest ühed on silmanähtavad, teised seevastu peaaegu tabamatud, nõnda et iga inglaste kohta tehtud üldistust võib sedamaid vaidlustada.”

Tootja

Vsevolod Ovtšinnikov

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

230

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1989

Lehekülgi

240

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Endel Põder

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Inglased””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga