Back Cover

“Ivanhoe”

4.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9788498199307 Kategooriad: , , , , Silt:

“Ivanhoe” tegevus toimub 1190. aastatel ristisõdade ajal. Inglismaal on tugevnenud normannide mõju ning troonil on asevalitseja prints John, Pühal Maal viibiva seadusliku kuninga Richard Lõvisüdame vend, kes trooni ihaleb. Kord aga ilmub turniirile tundmatu rüütel, kiiver nägu varjamas. Vaid asjasse pühendatud teavad, et tegu on Richard Lõvisüdame truu kaaskondlase Wilfred Ivanhoega, kes annab saksidele taas lootust…

Romaani tegelaste hulka kuuluvad ka Robin Hood ning tema lustakad mehed; Scotti romaan aitas kaasa Robin Hoodi muutmisele tegelaskujuks, kellena teda teatakse tänapäeval.

Kui Scott “Ivanhoe” 1819. aastal avaldas, oli ta üheksa populaarse romaani ikka veel anonüümne autor. Maine pärast kartnud kirjanik paljastas oma isiku alles 1827. aastal. Lugu, mis jutustab rüütellikkusest ja armastusest ning Inglismaa kujunemisest sakside ja normannide konflikti tulemusena, saatis tohutu müügiedu ja tõi Scottile rahvusvahelise kuulsuse. Samuti rajas Scott “Ivanhoega” 19. sajandi ajaloolise romaani žanri. Pärast “Ivanhoed” muutus ajalooline romaan laialt levinud massikultuurinähtuseks, milleks ta on jäänud tänapäevani. Scotti mõju ajaloolisele mõttele ja kirjandusele on olnud tohutu “Ivanhoe” filmiversioonidest väärib vaatamist 1952. a filmi (rež. Richard Thorpe, osades Robert Taylor, Elizabeth Taylor).

Sari: Romaaniklassika nr. 50

Tootja

Walter Scott

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

573

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

383

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Anton Hansen Tammsaare

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Ivanhoe””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga