Back Cover

“Jane Eyre”

14.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985998984-1 Kategooriad: , , , Silt:

Charlotte Bronte meistriteos “Jane Eyre” on lugu orvuks jäänud tüdrukust, kes ülekohtu ja raskete katsumuste kiuste suudab hoida oma vaimu murdumatuna ning leida armastuse. Loo alguses elab kümneaastane Jane onunaise perekonnas, kus temaga ülekohtuselt käitutakse. Õiglane Jane astub enda kaitseks välja, ent leiab end peagi karmide tingimustega Lowoodi internaatkoolist. Raskustele vaatamata sirgub Jane´ist noor väärikas neiu, kes asub koduõpetajana tööle Thornfield Hallis, kus ta armub oma tööandjasse mr Rochesteri. Kuid sünge mõisamaja peidab endas vapustavaid saladusi ning Jane´i ootavad uued löögid, mis lükkavad armastatud meest temast üha kaugemale…

Jane Eyre´i sissepoole pööratud, kuid kirglik loomus tõstab mässu kitsenduste vastu, mida Victoria-aegne ühiskond naiste elule seadis. Romaani lõpuks on Jane´ist saanud sõltumatu naine, kes on avastanud endas peituva jõu ja vaimsuse.

Raamatu põhjal on loodud nii draama- ja muusikalavastusi kui ka filme; üks viimaseid pärineb 1996. aastast (peaosades William Hurt ja Charlotte Gainsbourg). Samuti on romaan inspireerinud mitut kirjanikku avama Jane Eyre´i lugu teiste tegelaste vaatepunktist. Nimetamist väärib Jean Rhysi “Suur meri Sargasso” mille sündmustik eelneb “Jane Eyre´ile” ja minategelaseks on Bertha Mason.

Tootja

Charlotte Bronte

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

610

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

413

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Elvi Kippasto

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Jane Eyre””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga