John Barleycorn
John Barleycorn
Back Cover

“John Barleycorn”

2.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9949405408 Kategooriad: , , Silt:

John Barleycorn (Juhan Kesvatera) on rahvaluulest pärineva nimega koondkuju, kes kirjaniku teaduvses esindab tema alter ego´t, Teist Mina, kelle on loonud elu koos alkoholiga. Selle kuju läbi, talle oma mõtteid ja visioone omistades suudab andekas ja läbinägelik looja meie silme ette tuua probleemi ehtsama olemuse ning avandada selle sisulisi, vahel vägagi üllatavaid tahke. On mõistetav, et see on täis lepimatuid vastuolusid ja paradokse, mille kirjanik on suutnud läbi valgustada ning mis võib lugejale asja olemuse selgemaks ja mõistetavamaks muuta.

“John Barleycorn” on siiski midagi enamat kui traktaat Kuningas Alkoholi pihta ning läbinägelik joodiku meele ja mõistuse kujutus. Eeskätt on see raamat jõuline ja ilmutuslik vaade Jack Londonile enesele. Sellesse erakordsesse pihtimusse on London paigutanud enamuse oma hämmastavast elust, alates mustatöölise rängast töörügamisest Oaklandi konservivabrikus ja röövretkedest austripiraadina San Francisco lahel kuni ümbermaailmareiside ja kirjanduslike võitudeni. Selles teoses jõuab London autobiograafilisele žanrile kõige lähemale.

Jack London (1876-1916) oli paljuski nn iseõppinud mees, kes tänu oma värvikale elukäigule sai tuntuks seiklusromantiliste romaanidega, milles torkas silma peategelase vastupidavus, looduslähedus, aga ka sotsiaalne aktiivsus.

Tootja

Jack London

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

280

Kirjastus

Odamees

Ilmumisaasta

2003

Lehekülgi

223

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Aulis-Leif Erikson

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““John Barleycorn””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.