Kahe väina vahel
Kahe väina vahel
Back Cover

“Kahe väina vahel”

2.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Romaan. Ü.E.K. ORTO III romaanivõistlusel II auhinnaga kroonitud

Raisa (Raissa) Kõvamees: olen sündinud Muhus Piiri külas. Minu õnnelikumaks ajaks olid lapsepõlve jõudepäevad kaunis Piiri metsas, mille ametlikuks nimeks on Paljaaru männik, uidates ja paar karjasuve õe ja venna seltsis.

Lühikese kooliaja lõppedes algas töö kaupluse leti taga. Töönädal seal oli seitsmepäevane ja tööpäevad tihti vägagi pikad. Ärijuhi kööki kasutati ruumipuudusel ka juhatuse kontorina ja mehed leidsid selles sobiva klubiruumi. Tuldi kokku ligidalt ja kaugelt, nagu kellelgi just aega või asja juhtus olema. Neis keskustelutundides nägi-kuulis mõndagi huvitavat.

Tegin omal ajal kaastööd Kuressaares ilmuvale “Meie Maale”. Kogusin vanu jutte ja laule, joone all ilmus mul mõningaid lühijutte, üksikuid luuletusi ning nn kroonise romaanina “Kolmnurk”.

Minu armsamaks ajaviiteks lapsepõlvest peale on olnud lugemine. Pisikese tüdrukuna – kui vana just olin, ei mäleta – sattus mu pihku Ed. Vilde “Muhulaste imelikud juhtumised Tartu juubelilaulupeol”. Too raamatuke, kaanest kaaneni väljamõeldis, tegi mu meele pahaseks ja siis ma ütlesin õele ja vennale: “Oodake, küll ma ükskord ise …” Kulus aastaid, aeg muutus tundmatuseni, kuni sündis ilmale “Kahe väina vahel”. – Autor

(Puuduvad paberkaaned)

Tootja

Raissa Kõvamees

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, paberkaaned puudu, kaaned kulunud

Kaal

405

Kirjastus

ORTO

Ilmumisaasta

1956

Lehekülgi

320

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kahe väina vahel””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.