Back Cover

“Kuldne kompass. Inglite torn. Vaigust kiiker. Sari – Tema tumedad ained. 3. raamatut.”

49.90

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789949620456 Kategooriad: ,

1. Raamat “Kuldne kompass”
Pealtnäha on Lyra tavaline tüdruk, võib-olla pisut sõnakuulmatum, ulakam ja püsimatum kui teised lapsed. Ühel õhtul järjekordsest karmist keelust üle astudes ajab ta nurja katse mõrvata oma onu, mõjukat lord Asrieli ja kuuleb pealt vestlust suurtest ja süngetest saladustest. Ees ootavad tormilised sündmused ja ennustuste kohaselt on maailma saatus Lyra kätes. Muretust tuulepeast peab kiiresti saama kangelane. Kaotsiläinud sõpra Rogerit otsides jõuab Lyra kõledalt kaunisse Põhjalasse, kus jäävälju valitsevad sõjakad pantserkarud ja taevas lendlevad nõiakuningatarid. Virmaliste taga peitub aga värav teise universumisse.

“Ma olen vapustatud. Raamat on rikkalik kogum lennukat fantaasiat, haaravat seiklusi ja sügavaid tundeid… Philip Pullman on loonud täiesti veenva tervikliku maailma.”
– Lloyd Alexander

 

 

 

2. Raamat “Inglite torn”
Will on 12-aastane. Ta on äsja tapnud inimese. Tal pole kelleltki abi loota ja ta on põgenemisteel, võtnud kindlaks nõuks selgitada välja tõde oma isa kadumise asjaolude kohta. Will astub läbi universumite-vahelise avause teise maailma ja leiab endale kaaslase – väikese kummalise metsiku tüdruku Lyra, kel nagu Willilgi on eesmärk, mis tuleb iga hinna eest saavutada.
Gittagazze maailm on kõhedusttekitav ja kummaline paik. Sealsetel tänavatel varitsevad viirastused, kes täiskasvanute hingi söövad, taevast aga kostab inglite tiivalööke. Ja salapärane Inglite torn varjab Cittagazze kõige suuremat saladust – instrumenti, mille kättesaamiseks inimesed paljudest maailmadest on valmis tapma.

Kord põlvkonna jooksul kerkib esile kirjanik, kes on niivõrd ainulaadne, et muudab terve sugupõlve fantaasiamaailma. Philip Pullman on just sedalaadi autor: kirjanik, keda võrreldakse sääraste suurmeistritega nagu Lewis Carroll, C.S. Lewis ja J. R. R. Tolkien. Pullmani rohkete auhindadega pärjatud triloogiat “Tema tumedad ained” võivad naudinguga lugeda nii kaheksa- kui ka kaheksakümneaastased.
“Inglite torn” on triloogia teine raamat.

 

3. Raamat “Vaigust kiiker”
Triloogia “Tema tumedad ained” viimases raamatus “Vaigust kiiker” valmistuvad maailmad otsustavaks heitluseks ja ennustuste järgi on Lyral selles oluline roll. Lord Asriel plaanib suurt sõjakäiku taevase Käskija ja tema asevalitseja Metatroni vastu. Inimestele tulevad appi tillukesed gallivespialased ja taevast lahkunud mässulised inglid. Seiklushimuline Lyra on jõudmas murdeikka ning peab üle elama suuri muutusi nii iseendas kui ka ümbritsevastes maailmades. Kõige raksemaks kujuneb Lyra ja Willi teekond Surnute maailma, et leida Lyra lapsepõlvesõber Roger.

Carnegie medali ja prestiižse Guardiani auhinna võitja Philip Pullmani kuulsaim saaga “Tema tumedad ained” saab väärilise lõpu raamatus “Vaigust kiiker”.
Ehkki suurmeister Pullmani triloogia on ülipõnev seikluslugu noortele lugejatele, on see ühtlasi lugu inimkonna vanimast konfliktist, hea ja kurja vahelisest võitlusest, inimeste vastutusest ja valikutest. Tegemist on omalaadse, võimsa looga ja meeldejääva lugemiselamusega igale eale.

Tootja

Philip Pullman

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1393

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

1001

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Eve Laur

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Kuldne kompass. Inglite torn. Vaigust kiiker. Sari – Tema tumedad ained. 3. raamatut.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga