Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama
Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama
Back Cover

“Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama!” I & II osa. 2 raamatut

5.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Sildid: ,

I raamat:

Eesti kriitilise realismi klassik Ernst Peterson-Särgava on seni olnud tuntud peamiselt oma töödega, mis ilmusid viimase sajandivahetuse aegu. Autori pikk eluiga (1868-1958) võimaldas tal aga viimaste aastakümnete jooksul materjali koguda suure ajaloolise romaani jaoks ning see ka paberile panna.

Nii valmis käesolev keheköiteline romaan Vändra ümbruse talurahva raskest elust teoorjuse ajal, alates sündmustega 1841. aastal, igatsusest oma maalapi järele ning talurahva rahutustest. Romaan põhineb ajajärgu uurimisel ning on rikas olustikulistest piltidest ja tihedalt seotud autori esivanemate ning tolleaegsete haritlaste (J.V. Jannsen, K. Körber jm.) elu ja tegevuse valgustamisega. Kokkuvõttes omab teos tõsist kultuuriloolist kaalu ning on ka ilukirjanduslikult õige mitmepalgeline, tõsiste sündmuste vaheldudes lõbusate episoodide ning rahvatraditsioonis säilinud lugudega. Ka väljendustes esineb rohkesti rahvapäraseid ütlusi ning keelendeid.

II raamat:

Eesti klassika vanameistri Ernst Peterson-Särgava suurromaani II köide jätkab Vändra ja selle ümbruse talurahva elu-olu ning võitluste üksikasjalikku kirjeldamist teoorjuse ajal, haarab aga I köite 1841. aasta 6-kuulise ajalõiguga võrreldes hoopis pikemat ajajärku – aastast 1845 kuni 1858. On säilinud olustiku detailne vaatlus, rahvapärased dialoogid, tegelaste, sealhulgas eriti tolleaegsete haritlaste ning mõisnikkonna esindajate osav karakteristika nende kõneluste ning tegude kaudu, millele lisaneb ajalooliste sündmuste ulatuslikum käsitelu.

Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama

Tootja

Ernst Peterson-Särgava

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Paberkaaned seljalt kulunud

Kaal

1064

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1968

Lehekülgi

1140

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Lähme linna kirjutama, oma elu kergendama!” I & II osa. 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga