Aednikust autor Harri Poom tutvustab oma raamatut nõnda: „Ligi paar aastakümmet tagasi, kui meil aiandis viinamarju ka müügiks hakkas jaguma, ei teatud ega usutud eriti, et Eestis saab väga maitsvaid viinamarju kasvatada. Tollal laatadel käies ja marju pakkudes olin korduvalt tunnistajaks siirale üllatusele, et meie oma viinamarjad tõesti ongi mitte ainult söödavad, vaid ikka väga head. Nii mõnestki ilmest oli aru saada, et inimene lihtsalt viisakusest soostus mekkima, kui nii kenasti pakutakse – aga midagi head ta küll ei oodanud. Põnev oli jälgida, kuis too veidi tõrjuv ja tugevalt skeptiline ilme järsku meeldivalt üllatunuga asendus. „Kas tõesti omakasvatatud?!” järgnes jahmunud küsimus.
Kõik aiapidajad teavad juba ammu, et Eestis kasvavad paremad viinamarjad, kui poest osta on. Kuidas selliseid maitseküllaseid marju ise kasvatada ja mida kõike seejuures silmas pidada? Katsusin sellesse raamatusse koondada oma nüüdseks aastakümnetepikkuse kogemuse.“
Autor käsitleb põhjalikult viinapuude paljundamisvõimalusi, kasvunõudeid, istutamist ja istutamisjärgset hooldust, viinapuude lõikust ja noorendamist ning pahalasi, kes võivad saagi rikkuda. Oma kogemustest lähtudes soovitab ta ka parimaid sorte avamaale ja katmikalale.
Harri Poom on õppinud Tartu Ülikoolis keemiat ja Räpina Aianduskoolis aiandust. Ta on kirjutanud palju aiandusteemalisi artikleid ning koostanud mitu ajakirja Kodu ja Aed aiavihikut. Viinamarjaraamat pole tal kaugeltki esimene. Kirjastus Varrak on välja andnud teose „kaktused kääbustest hiiglasteni“ (2012), Hea Lugu aga „Maalehe arbuusi- ja meloniraamatu“ (2013) ja „Maalehe pirniraamatu“ (2019).
Juba aastaid on Harri Poom Saare-Tõrvaaugu aiandi aednikuna teinud koostööd Tallinna Botaanikaaiaga kaktuste- ja viinamarjanäituste korraldamisel.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.