Mägedest mägedeni
Mägedest mägedeni
Back Cover

“Mägedest mägedeni”

0.25

3 laos

Tuttavad soovitasid mul minna Kuilüki turule, kus pidi müüdama “kõike ning palju peale selle”. Nad ütlesid veel, et parim turupäev on neljapäev. Nii ma siis tegingi: logistasin trammiga läbi poole Taškendi ja astusin keskhommikul – eeldatavasti hoogsaima äritsemise tunnil – turuväravast sisse.

Kohe haaras mind pakkumise ja nõudmise lõputu mitmekesisus, repliikide teravmeelsus ja kavalus, nägude ilmekus. Niisugusel turul ei saa jääda ükskõikseks.

Kõigepealt rabati zooloogiaga. Sissekäigu lähedal hüplesid ja kõõritasid traatpuurides julged ning häbematud papagoid, poisikestesumm ümberringi uudistamas. Pakuti ka edevaid siidsulgseid tuvisid, pärlkanu, korvitäite viisi kutsikaid ja klaasnõudes värvilisi kalakesi. Asjatundjad vahetasid kasvatamiskogemusi, nimetasid ladinakeelseid nimesid ja iga kuulaja võis aru saada, et see kõik ei ole niisama – nende elukate pidamine nõuab kogemust ja teadust ja veel midagi. Omanikud andsid mõista, et loomade müügiks toomine on suur vastutulek osta soovijaile, kellest tõepoolest polnud puudu.

Reisikirjelduste sari: Maailm ja Mõnda

Tootja

Vambola Maavara

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, paberkaaned kulunud

Kaal

390

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1979

Lehekülgi

348

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Mägedest mägedeni””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga