Back Cover

“Meri”

12.50

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949425396 Kategooriad: , , Silt:

2005 Bookeri auhinna võitja

“Meri” on kohustuslik kirjandus kõigile, kes võtavad tõsiselt raamatuid ja kirjandust: ikka ja jälle tahaks üle lugeda iga lauset, imetleda selle ilu, originaalsust ja elegantsi.

“Meri” on mõistatus, mida Banville asub tükkhaaval lahendama. Imeliselt loomutruult kirjeldab autor täiskasvanuea künnisel olevate laste maailmanägemust. Banville ei paku meile õnnelikku vikotoriaanlikku fantaasiat süütuse- ja rõõmuküllasest lapsepõlvest; selle asemel jälgib ta täiskasvanuid läbi noore poisi pilgu kainelt nagu Külma Sõja spioon. Sarnaselt Nabokovile kirjeldab Banville kõike teadlase täpsuse ja luuletaja keelega. Loo keskmes olev müsteerium, millest on möödas enam kui pool sajandit, mõjutab jätkuvalt jutustaja mõtteid ja tegusid ka täiskasvanueas. Tema äsjane lesestumislein kannab alateadlikult toonase traagilise sündmuse pitserit.

“Meri” pakub lugejale ebatavalise mõtiskluse surelikkusest, leinast, surmast, lapsepõlvest ja mälestustest. See ei ole üksnes mõnusalt loetav romaan, vaid vaieldamatult geniaalne teos.

– Deirdre Donahue, USA Today

Tootja

John Banville

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

350

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

178

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Karin Suursalu

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Meri””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.