Mõte ja tee ees
Mõte ja tee ees
Back Cover

“Mõte ja tee”

7.90

5 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985992234 Kategooriad: , , Silt:

Keldi vaimsuse lugu.

Kui keldi paganad põimisid jutustusi imepärastest reisidest armu- ja rõõmukülluse saartele, tegid keldi kristlased sellest fantastilisest nirvaanast elava tegelikkuse. Vaimu tuules purjetades suundusid need karastunud palverändurid niisugustele saartele nagu Skellig Michael, Iona ja Lindisfarne, hoolimata isiklikust turvalisusest või peavarjust. Nad tõid endaga kaasa esmajärgulised teadmised ja kunsti- ning luulerõõmu.

Selle uue vaimsuse laine, mida tänapäeval keldi kristlusena tuntakse, määras suurel määral rahvas ja poliitika. Iiri pühak Brigid juhtis naistele ja meestele, printsessidele ja orjadele mõeldud kloostrit, Artur aga kaitses samal ajal keldi Britanniat võimsate inglaste sissetungi vastu.

Kindlameelne iiri misjonär Columban saadeti Burgundiast välja samal ajal, kui Lindisfarne´i kloostri asutaja Aidan oma kuninga vastu astudes suri. Need olid kirglikku elu elavad kirglikud inimesed. Mõni neist lõi värava välismaailma pattude ees kinni, suurem osa aga töötas koos lihtrahvaga, et ravida ebaõigluse ja pahategude haavu. Ning nende ainulaadne kristluse vorm puhkes rahuaegadel õitsele.

Kogenud kirjanik Fay Sampson põimib oskuslikult keldi ajaloo rikka pärandi ja legendide ning pühakute kohta käiva ainese terviklikuks looks. “Mõte ja tee” pühitseb tõeliselt seda palverännuvaimu, mis iseloomustas keldi ajastut ja mis suudab meid tänini erutada ning kaasa elama panna.

Fay Sampson on viljakas autor, kes tunneb erilist huvi fantaasiamaailma ning keldi ajaloo vastu. Ta on kirjutanud täiskasvanutele ja lastele 37 raamatut ilukirjandusest populaarteaduslike teosteni. Kolmel korral on ta kandideerinud Guardiani lastekirjanduse auhinnale.

“Ringreis läbi keldi liikumise ajaloo. Hetkekski ei hakka igav, kui elustuvad tähtsamad nimed või väiksemad pühakud. Stiil on haarav ja humoorikas.” – The Reader

“Sel teemal on kirjutatud palju raamatuid, kuid see on üks parimaid. Sampson on suurepärane, haarav kirjanik … tulemuseks on imekaunis ja sügavmõtteline jutustus.” – Amazon

Tootja

Fay Sampson

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

220

Kirjastus

Allika

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

185

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Anu Kannike

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Mõte ja tee””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga