Ristleja "Aurora" ülev saatus
Ristleja "Aurora" ülev saatus
Back Cover

“Ristleja “Aurora” ülev saatus”

0.25

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Oli kätte jõudnud XIX sajandi viimane aasta. Puhkemas oli kevadpäev – 11. mai, mis rüütas puud kohevasse eredasse rohelusse ja avardas sinist taevalaotust. Näis, et maitaeva sina oli valgunud Neevasse, andnud uue värvi jõe terashallidele voogudele, mis alles hiljuti olid valendanud tombulistest hilinenud jääpankadest.

Vassili saare kaldapealset palistasid tuhanded Peterburi elanikud. Kõik muidugi teadsid, mispärast nad siia olid tulnud ja  mida ootavad, kuid keegi ei võinud aimata ega saanud kellelgi mõttessegi tulla, et täna staaplilt vette lastava laeva nimi saab tuntuks kogu planeedil.

Töömeestele veeretati ellingu juurde vatsakad, pingul vitstega õllevaadid.

Neevasse sisenes laevade aueskort: ellingute juures peatus mitmevärviliste lipukestega pidulikult ehitud soomuslaev “Osljabja”, millest mere poole paistsid ristleja “Azija” ja “Džigit” ning aurulaevade “Onega” ja “Neva” siluetid.

Laeva ehitamist oli alustatud juba 1897. aasta mais. Hõbedast ääretahvlil oli kujutatud heisatud lipu ja suitsevate korstnatega ristleja. Möödus kolm aastat, ning saabuski laeva ilmaletulekupäev. …

Tootja

Juri Tšernov

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

420

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1987

Lehekülgi

299

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Enn Veskimägi

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Ristleja “Aurora” ülev saatus””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga