Sünnipäevad, nimed, kalender
Sünnipäevad, nimed, kalender
Back Cover

“Sünnipäevad, nimed, kalender. 2006. A ja O taskuteatmik”

1.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985702166 Kategooriad: , Sildid: , ,

Käesolev “A ja O” sarjas avaldatav teatmeteos esitab laia valiku tuntud ja vähem tuntud isikute sünnipäevi. Kümmekond aastat tagasi avaldasime samalaadse, kuid mahult tagasihoidlikuma väljaande “Sünnipäevade kalender”. Möödunud aastate jooksul on kõigis valdkondades esile kerkinud rohkesti uusi isikuid, kelle sünnipäeva on selles teoses kajastatud. Raamat sisaldab kalendripäevade kaupa järjestatult andmeid paeaegu 22 000 isiku kohta (rohkem kui pooled neist on seotud Eestiga).

Tegemist on märgatavalt püsiväärtuslikuma andmekoguga, kui seda on tavaline kalender. Eelistatud on trükiväljaannetes sisalduvaid andmeid, mõnevõrra vähem on usaldatud Internetti, kuigi viimane pakub kontrolli- ja ühtlustamisvõimaluse kõrval ohtralt huvitavat materjali, eelkõige muu maailma oluliste isikute puhul. Paraku on kasutatud entsüklopeediate, biograafiliste leksikonide ja muude väljaannete isikuandmeis üsna palju ebatäpsusi ja lahkuminekuid. Jõudumööda on püütud selgitada nende tagamaid ja esitada tõepärasemaid andmeid.

Materjali esitus on lakooniline, antakse üksnes tähtsamad eesnimed ning riiklikku (mõnel juhul ka paikkondlikku või rahvuslikku) kuuluvust ja põhilisi tegevusvaldkondi peegeldavad määratlused. Isiku sünnipäeva leidmist hõlbustab register. Osal juhtudel võib leida isiku registrist ka sulgudes antud pseudonüümi või teise nimevariandi järgi. Lugejal on võimalik täiendada loendit koostaja valikus mitteleiduvate nimedega.

Koostaja Vello Tõnso

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

592

Kirjastus

Eesti Entsüklopeediakirjastus

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

560

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline