Back Cover

“Süsteem”

6.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949504923 Kategooriad: , , , Silt:

“Süsteem” on Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel 2015 äramärgitud teos, postapokalüptiline ulme, mille peamised tegevusliinid hargnevad kauges tulevikus Tartus ja Emajõe luhtadel.
Meie lähitulevikus haarab planeeti kaos, mille tulemusena seisab inimkond silmitsi tõsiasjaga, et oleme suure tõenäosusega liigina välja suremas või kiiritussaaste tõttu muteerumas. On vaja julgeid ja geniaalseid inimesi, et vastu võtta raskeid otsuseid, mis võivad meid päästa. Kasutades kaasaegse teaduse kõiki võimalusi, luuakse arvutiprogramm, mille abil otsitakse kõige eluvõimelisemaid geenikombinatsioone. Samas näeb programmeerija Ray Domen planeeritavas programmis ohtu ja kirjutab koodi mõned lõksud, mis peaksid vajadusel aktiveeruma ja aitama programmist loobuda. Kahjuks ei suuda ta siiski ette näha, kuidas tema poolt loodud programmist loobumise viis kauges tulevikus ühe noore naise elu väga keeruliseks muudab.
Mairi Laurik on avaldanud lugusid veebiajakirjas Reaktor ja kogumikksu “Saladuslik tsaar 2: Duumioru lood” koos Maniakkide Tänavaga kirjutatud loo “Prussakad jäävad”. Ta käib regulaarselt Maniakkide Tänava jutukirjutamise töötubades ja peab mitmeid kirjandusblogisid.

“Ray?” küsis Laura mõne aja pärast. “Mis saab siis, kui maailm ei vaja enam päästmist?”
“Sa mõtled, et kui suursugune programm on tööle hakanud ja mingi ime läbi see tõepoolest toimib nii, nagu need paar hullumeelsete silmadega fanaatikut ette kujutavad?”
“No näiteks. /…/ Meie muutuksime siis ju jumalateks, kes selle maailma lõid.”
“Jah, ja sina oleksid kõige säravam nende jumalate seast. Küllap oleks sul altar, mille poole väikesed tüdrukud vaatavad.”
“Ma vihkaksin seda päeva,” sosistas Laura.

Tootja

Mairi Laurik

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

355

Kirjastus

Fantaasia

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

344

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Süsteem””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga