Back Cover

“Suur eesti-inglise majandussõnaraamat. Suur inglise-eesti majandussõnaraamat” 2 raamatut

39.90

1 laos

1. Raamat “Suur eesti-inglise majandussõnaraamat”

Käesolevasse eesti-inglise majandussõnaraamatusse on haaratud suur hulk kaasaegseid majandustermineid, mõne juures on toodud ka selgitavaid märkusi. Koostajate eesmärk oli katta võimalikult mitmed majandusvaldkonnad, lähtudes sealjuures käibivamatest terminitest. Samuti võeti sihiks suhteliselt lai kasutajaskond, arvestades selle erinevat majandusalast haritust ja ettevalmistust.

Eesti-inglise majandussõnaraamatu ülesehitus erineb mõnevõrra Inglise-eesti majandussõnaraamatust. Kui viimane rõhutas märksõna olulisust ning asukohta püsifraasides, siis Eesti-inglise majandussõnaraamatu märksõnastik on organiseeritud põhisõnade järgi pesadesse. Selline käsitlus võimaldab anda küllalt kompaktse ülevaate vastava põhisõnaga moodustatavest terminitest ja väljenditest.

Eesti-inglise majandussõnaraamatusse kuulub ka põhjalik lisaosa: maailma rahaühikute tabel, kes esitatakse ka riikide peenrahaühikud. Et reisimine on ärisuhtlemise lahutamatu osa, siis oleme lisaossa lülitanud ka riikide, rahvaste ja pealinnade nimetused eesti ja inglise keeles. Mõeldes pisut üldisemalt, oleme lisaosas ära toonud ka ingliskeelsete ebareeglipäraste tegusõnade tabeli ja numbrikirjutuse.

CD-d ei ole kaasas

2. Raamat “Suur inglise-eesti majandussõnaraamat”

Käesoleva raamatu koostamisel on kirjastus lähtunud ka oma seniste majandussõnaraamatute kasutajate kui praktikute soovidest ja soovitustest. Nii on sisse toodud hääldus (iga põhisõna juures on esitatud selle foneetiline transkriptsioon), samuti lisatud senisest rohkem sünonüüme ning mõistete seletusi. Lähtutud on sellest, et sõnaraamat oleks käepärane paljudele, ka erineva haridustausta ja majandusalase eelteadmisega kasutajale.

TEA sõnaraamatutele iseloomulikke mahukaid lisaosasid on käesolevas väljaandes veelgi täiendatud. Lisade hulka kuuluvad sõnastikuna üles ehitatud majanduslühendite loend, küllalt märkimisväärne on ülevaade maailma rahaühikutest, kus esmakordselt esitatakse ka riikide peenrahaühikud. Et reisimine ja riikidevahelised ärisuhted on lahutamatu osa majandusinimese argipäevast, siis on lisadesse lülitatud ka riikide, rahvaste ja pealinnade nimetused inglise ja eesti keeles. Praktilist infot leiab kasutaja ka tarntetingimuste loendist ja tingimuste lühikirjeldusest. Lisade hulka kuulub ka kompaktne ülevaade Euroopa Liidu struktuurist ja institutsioonidest ning ülevaade rahvusvahelistest lepingutest, millega Eesti on seotud. Ettevõtja lingikogusse oleme koondanud paljude oluliste äri- ja majandustegevusega kas otseselt seotud või tihedalt haakuvate asutuste, organisatsioonide ning institutsioonide kodulehekülgede loendi koos lühikommentaaridega. Siit leiab sõnaraamatu kasutaja majandus- ja finantsportaalid, keskpangad, investeerimispangad ja börsid, maailma tuntumad infokataloogid, majandusajakirjade veebiväljaanded ja võrguajakirjad ning palju muud, mis hoiab kokku aega ja võimaldab kergesti hankida lisainfot ükskõik millises majanduse või äriga seotud küsimustes.

CD-d ei ole kaasas

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1714

Kirjastus

TEA

Ilmumisaasta

2003

Lehekülgi

1422

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Suur eesti-inglise majandussõnaraamat. Suur inglise-eesti majandussõnaraamat” 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga