Back Cover

“Tants üle haudade”

15.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

Olles määranud valvekorrad, vaadanud hobused üle ja käskinud segada rohkem õlgi moonaportsjonitesse, tegi rittmeister Karl Magnus Möllersvärd küünlakuu hommikuhämaruses tavakohase ringkäigu haiglaonnides. Rohkem kui pooled tema dragunitest lamasid üha, palavikust kuumad silmad vajunud sügavale lahjunud nägudes, tihedasti kiilutuina onnide põrandail õlgedel. Velsker kuulutas ühe paranenu teenistuskõlbulikuks tallitöödel, kuid tema asemele oli tulnud kolm uut juhtumit, kelle olukord oli halb. Möllersvärd läks neid vaatama.
Siis ta nägi, et dragun Matti Fattig lebas teiste hulgas õlgedel, käed kobavaina katteks tõmmatud räbalas mantlil.
Matti Fattig oli kokku vajunud, kui ta ruttas tõusma hommikuse sarvesignaali puhumise ajal, tähtede alles vilkudes pilvede vahelt. Seltsimehed olid kandnud teda eskadroni haiglaonni ja teinud talle ruumi õlgedele. Nüüd ta lebas selili, ranits pea all, ega tundnud enam rittmeistrit.
Möllersvärd kummardus katsuma tema kätt. Kõva, muhklik maamehe ja sõduri käsi vastas palavana tema puudutusele. Aga Matti Fattig ei tundnud teda enam. Ta lebas, jõllitades silmadega madalasse, suitsust musta lakke, puredes hambaid kõvasti vastamisi. Velsker katsus asjatult kallata palavat kuusevõrsete-leent talle suhu. Kleepuvad tilgad jäid voolama mööda habetunud lõuga.
Rittmeister tegi äkilise liigutuse. “Kutsuge mind, kui Fattig hakkab ära minema,” tegi ta korralduse ja eemaldus kiiresti toast, palavikus sonijate halisemine kõrvus, võrseleeme kibe lehk sõõrmetes. Päev oli hall. Päev, lühike hämarus kahe pimeduse vahel. Sirge rühi ja ratsamehe hõljuvate sammudega astus Möllersvärd oma majutuspaiga suunas ja lumi krudises tema läikivate saabaste all, kannuste kõlisedes taktis.
Külast väljaspool oli külmanud maasse kaevatud suure vaevaga ühishaud, mida kavatseti kinni ajada alles kevade tulles. Sirges rivis, kerge pakaselumi nägudel, lebas seal tema draguneid kolmekordselt pealikuti. Möllersvärd teadis, et seal oli varsti ka Matti Fattigi viimne majutuspaik.

Tootja

Mika Waltari

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

325

Kirjastus

Orto

Ilmumisaasta

1955

Lehekülgi

227

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Valve Ristkok

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tants üle haudade””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga