Back Cover

“Uhkus ja eelarvamus”

14.90

1 laos

Jane Austeni parim romaan “Uhkus ja eelarvamus” ilmus 1813. aastal, eesti keeles aga pisut üle kahekümne aasta tagasi. “Uhkuse ja eelarvamuse” algvariandi lükkas kirjastaja tagasi kui kehva. Tänapäeval liigitatakse teos klassikasse.

Bennetite pere olustik ja elulaad on sama, mis autorit ennast eluaeg ümbritses: päevade viisi olesklemist, kohalikel tuttavatel külas käimist ja nende võõrustamist, balle ja kirjade kirjutamist. Kirjanik ise ei ilmutanud küll initsiatiivi kosilaste otsimiseks. Austeni raamatute põhiskeem on äärmiselt lihtne: peategelastel on valida mitme pasliku härrasmehe vahel ning valik tehakse kehvemate kandidaatide kõrvaleheitmise teel.

“Uhkuse ja eelarvamuse” peamised karakterid on kindlameelne ja filosoofiline pereisa, mõttetult sibliv ja põhjendamatult enesekindel pereema, kohati vaimukas, kuid üleolev Elizabeth, ebareaalselt malbe Jane, mehi hindav sensuaalne Lydia, alatasa haiglane ja rahulolematu Kitty ning ennast targaks ja maitsekaks pidav May. Enesestmõistetavalt tiirleb ümber Benneti-preilide meestekari.

Tootja

Jane Austen

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

448

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

284

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Henno Rajandi

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Uhkus ja eelarvamus””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga