Back Cover

“Vaimusõdurid viletsuse ajal”

15.80

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985774779 Kategooriad: , , Silt:

Uku Masingu mahukast kirjavahetuste kogust on tänaseks ilmunud vaid väike osa. Eesti Kirjandusmuuseum on publitseeritud Uku Masingu ja Karl Ristikivi kirjavahetuse. Kirjad Vello Salumile ning Bernard Kangrole on avaldatud ajakirjades “Akadeemia” ja “Tuna”, Linnart Mällile “Wellesto albumis”. Jaan Kiivitile ning isiklikumat, lüürilist laadi kirjad Alide Klemetsale on ilmunud “Ilmamaa” kirjastuse juures eraldi raamatutena (2006, 2012).
Sellesse ritta võib asetada nüüd ka Uku Masingu (1909-1985) ja Vello Salo (1925-2019) kirjavahetuse. Aastatel 1969-1985 vahetasid nad 92 kirja ja postkaarti: 39 Masingult, 53 Salolt. Tegu on kahe mõttekaaslase ja kolleegi vestlusega, mida lugedes saab selgust nii Masingu kui Salo töödest kuueteistkümne aasta jooksul. Kirjavahetuse algatab Vello Salo, küsides Masingu arvamust uue, 1968. aastal ilmunud Endel Kõpu ja Richard Koolmeistri piilitõlke kohta, sealt liigutakse aga peagi Looduse Suure Piibli väljaandmise tagamaade juurde.
Kogu kirjavahetuse vältel õhutab Salo Masingut üles kirjutama oma biograafiat ja bibliograafiat, kuid Masing hoidub sellest, koostades lõpuks siiski oma “teaduslikumat loomu trükiste” (18. märts 1980) nimistu. Masing omalt poolt ärgitab nooremat teoloogi bjätkama teaduslikku tööd. Suur osa kirjavahetusest puudutabki teoloogia-teemasid – olgu siis Masingu palutud materjalide või üksikasjadesse minevate tõlketeoreetiliste arutluste näol (Uku Masingu kiri 26. maist 1972). Oma tõlgetest saadab Uku Masing Salole muuhulgas Esimese Moosese raamatu alguspeatükid, mis omapärase stiilinäitena ka käesoleva väljaande lõpus avaldatakse .

– Mari-Liis Tammiste

Tootja

Uku Masing, Vello Salo

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

362

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

240

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Vaimusõdurid viletsuse ajal””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga