Back Cover

“Vana-Lähis-Ida ajalugu 3500-2000 eKr”

16.55

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949773718 Kategooriad: , , Silt:

Mesopotaamia ajalugu kiilkirja tekkest kuni Uus-Sumeri riigi languseni

Käesolev raamat hõlmab muistse Lähis-Ida ajaloo ja kultuuriloo ülevaadet ca 3500-2000 eKr ehk Lähis-Ida kirjalikku ajalugu alates pronksiaja algusest ning kiilkirja leiutamisest Sumeris kuni Uus-Sumeri riigi langemiseni.
Esimeses, sissejuhatavas osas antakse ülevaade Vana-Lähis-Ida uuringute ajaloost, piirkonna geograafilisest ja looduslikust taustast, periodiseerimisest, dateerimisest ja ajaarvamisest, samuti Mesopotaamia ajaloo allikatest ja kiilkirjast. Teine osa käsitleb Mesopotaamia ja Eelami ajalugu, vaadeldes eraldi selles piirkonnas elanud rahvaid ja nende päritolu ning seejärel ajaloosündmusi perioodide kaupa.
Raamat on kavandatud eelkõige kõrgkooliõpikuks. Samas sobib see abimaterjaliks ka mitme valdkonna erialateadlastele: nii Vana-Lähis-Ida uurimisele keskendunud ajaloolastele, filoloogidele ja arheoloogidele kui ka teoloogidele, hebraistidele, klassikalistele filoloogidele, orientalistidele, semiootikutele, kulturoloogidele, kirjandusteadlastele jpt. Püüd vältida sptesiifilisemate erialaterminite liigset kasutust peaks tegema raamatu mõistetavaks laiemalegi lugejaskonnale.

Tootja

Vladimir Sazonov, Peeter Espak, Andreas Johandi

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

287

Kirjastus

Tartu Ülikooli Kirjastus

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

175

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Vana-Lähis-Ida ajalugu 3500-2000 eKr””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga