Back Cover

“Viis nädalat õhupalliga. Kolme inglase avastusreisid Aafrikas”

13.45

1 laos

“Viis nädalat õhupalliga. Kolme inglase avastusreisid Aafrikas. Doktor Fergussoni märkmete põhjal kirja pannud Jules Verne” on esimene põnevusromaan sarjast “Erakordsed reisid” (ligi 70 teost), millega Jules Verne pani aluse uuele kirjandusžanrile – teaduslik-fantastilisele romaanile.
Ilmunud 1863. aastal kõigepealt ajakirjas, nagu enamik Jules Verne´i seiklusjutte, saavutas seni peaaegu tundmatu autori romaan fantastilise lugejamenu. Järgneva viiekümne aasta jooksul avaldati sellest Prantsusmaal 43 trükki. Eesti keeles ilmub “Viis nädalat õhupalliga” esmakordselt.
Kuigi Jules Verne´i esimene romaan on jäänud tema teiste populaarsete seiklusromaanide varju, on see tänapäevalgi huviga loetav. On tõsi, et Jules Verne´i kirjeldatavad reisid on täiesti “erakordsed”, puhtalt tema loova kujutlusvõime viljad. Tänaseks on inimkond suutnud teoks teha enamiku Jules Verne´i unistusi ja neist ettegi jõudnud. Ometi naudime ikka ja jälle Jules Verne´i hiilgavat kirjeldamis- ja jutustamisannet. Ja kui käesolevas teoses filosofeerida armastav Joe raskete probleemide lahenemisel ütleb: “Maailmas pole ju midagi loomulikumat,” siis peame otsekohe möönma, et tal on õigus.

Tootja

Jules Verne

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

216

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

144

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Laine Hone

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Viis nädalat õhupalliga. Kolme inglase avastusreisid Aafrikas””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga