Back Cover

“Wilhelm Meisteri õpiaastad. Wilhelm Meisteri rännuaastad. 2 raamatut”

3.90

1 laos

  1. Raamat “Wilhelm Meisteri õpiaastad”
    “Noorusest peale on mu hinges olnud ähmane soov ja tahe kujundada enesest seda, kes ma tõesti olen.” ütleb teose peategelane Wilhelm Meister enda kohta. “Wilhelm Meisteri õpiaastad” ongi Johann Wolfgang Goethe romaan “isiksuse kasvatamisest”, mille aluseks on humanistlik ideaal täisväärtusliku isiksuse igakülgsest vaimsest ja ühiskondlikust arengust. Kuna aga Goethe esialgsete kavatsuste kohaselt pidi teose keskpunktiks olema teater, võitleb Goethe oma romaanis diletantismi vastu kõigil kunstialadel, eriti aga näitekunstis ja tutvustab lugejaid XVIII sajandi teatriga ja rändnäitetruppidega. Wilhelm Meisteri elukäiguga seotud sündmuste kaudu saame laiahaardelise pildi selleaegsest linnakondanluse ja aadli elust.
    “Wilhelm Meisteri õpiaastatele” järgneb romaani teine osa “Wilhelm Meisteri rännuaastad”. Siin lõpeb enesele elus kohta ja enese rahuldust otsiva isiku tormine katsetuste ja eksirännakute ajajärk ning algab mööduka ja korraliku inimese elu, kes toob oma tegevusega vahetult kasu ühiskonnale.
  2. Raamat “Wilhelm Meisteri rännuaastad”
    Romaanis “Wilhelm Meisteri rännuaastad” on Goethe intuitiivselt ette näinud kogu XIX sajandi ühiskondlik-majanduslikku arengut ja kõigist neist muudatustest tulenevaid vaimseid ning kasvatuslikke konsekventse. Goethe viimased eluaastad olid täidetud selle tunnetamisega, mille tulekuks “aeg oli käes” ja mille tulekut peab kiirendama igaüks kas või omaenda kaua hellitatud, kuid juba iganenud aegadesse kuuluvatest ideaalidest loobumise arvel.
    “Wilhelm Meisteri rännuaastates” ongi palju “loobumist” – inimlike ja kasvatuslike põhimõtete nimel esitab Goethe siin ideid, mis ulatuvad kaugele eemale kõigest sellest, mida mõistame kodanliku humaniteedi all, kaugele eemale klassikalisest ja kodanlikust kultuurist, mida luua ja süvendada Goethe ise esmajoones oli aidanud. Goethe loobub siin eraisikulise igakülgsuse ideaalist, – üksikisik peab end mingil ühel alal välja arendama ja lisama omapoolse panuse ühiskonna hüvanguks.
    “Wilhelm Meisteri rännuaastad” on järg Goethe romaanile “Wilhelm Meisteri õpiaastad”.

Sari: Suuri sõnameistreid

Tootja

Johann Wolfgang Goethe

Seisukord

kasutatud


Raamat on aktiivselt loetud

Kaal

1092

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1959

Lehekülgi

945

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

L. Kibuvits

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Wilhelm Meisteri õpiaastad. Wilhelm Meisteri rännuaastad. 2 raamatut””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga