Näitan kõiki 10 tulemust

Eesti näkiliste välimääraja

“Eesti näkiliste välimääraja”

Naiadoloogia (näkiteadus) on meie fantastilise bioloogia üks seni vähem uuritud harusid. Kummatigi on viimasel ajal laekunud küllaldaselt andmeid selleks, et tõsisemalt läheneda näkiküsimusele. Eesti NSV teeneline kirjanik Enn Vetemaa püüab anda algajale näkiuurijale kõige elementaarsemaid teadmisi naiadoloogiasse süüvimiseks.

1.99
Kiirvaade
Lisa korvi
Krati nimi oli Peetrus

“Krati nimi oli Peetrus”

“Kivi on olemas juba enne seda, kui sa ta valmis teed; just siis, kui sa teda kinni püüdmas oled, variseb ta enamasti põrmuks. Igaüks, kes teda viivugi uurida saab, pigistab nina hirmsat haisu tundes otsemaid kinni.” Alkeemik J.I. Hollandus, “Lihtne õpetus, kuidas kusest mõttetarkade kivi valmistada” (1667)

2.99
Kiirvaade
Lisa korvi

“Lumesõda” ja “Lumevalgus – lumepimedus”

Pool luuleraamatust on Enn Vetemaalt ja teine pool Paul-Eerik Rummolt. Loomingu Raamatukogu 1966 nr 22-23. 92 lk

0.75
Kiirvaade
Lisa korvi

“Minu väga magus elu ehk Martsipanimeister”

E.W. on martsipanimeister. Aga mitte lihtsalt meister, vaid kunstnik. Kuidas saab ühest täiesti harilikust Eesti maapoisist nõnda noobel ametimees? Sellest jutustab meister ise, alustades lapsepõlvest ja poisieast, esimestest kokkupuudetest naissooga, ootamatust pärandusest ja sellega kaasnevast kohustusest. Kirjastus Tänapäev, 2002. 206 lk

4.49
Kiirvaade
Lisa korvi
Möbiuse leht

“Möbiuse leht.” Teine raamat

Jätkub esimesest raamatust (ilm 1985) tuntud tegelaste elukäigu jälgimine, keskseks kujuks tõuseb seekord psühhiaater dr Karl Moorits. Süžee põhiliini kõrval on oluline tähtsus paljudel ekskurssidel mitmesugustesse loodusteaduste valdkondadesse jm., kusjuures välja jõutakse Mateeria ja Vaimu komplitseeritud suheteni.

2.25
Kiirvaade
Lisa korvi
Möbiuse leht

“Möbiuse leht”

Teine raamat. Jätkub esimesest raamatust (ilm 1985) tuntud tegelaste elukäigu jälgimine, keskseks kujuks tõuseb seekord psühhiaater dr Karl Moorits. Süžee põhiliini kõrval on oluline tähtsus paljudel ekskurssidel mitmesugustesse loodusteaduste valdkondadesse jm., kusjuures välja jõutakse Mateeria ja Vaimu komplitseeritud suheteni.

2.25
Kiirvaade
Lisa korvi

“Monument”

Enn Vetemaa tuli proosakirjandusse 1965. aastal ilmunud lühiromaaniga “Monument”, mis tekitas kohe elevus. Uudselt mõjus juba see, et minavormis esineb negatiivne tegelane, kes pealegi on kommunist. “Monument” oli üldse esimesi raamatuid parteilisest karjeristist, kes oma punaminevikku ja nomenklatuursust ära kasutades teisi nurka mängib. On ime, et tsensuur “Monumendil” ilmuda laskis: autor on meenutanud, et tsensor […]

6.50
Kiirvaade
Lisa korvi
Pillimees

“Pillimees”

Hakkas tibutama. See oli vastik peenike sügisvihm. Taevast nagu ei olnudki enam: koos vihmaga laskus tänava kohale õhtu, pressis vastasmajade ülemised korrused üksteisele lähemale, ja kui ma üles vaatasin, oli mul tunne, nagu astuksin mööda kaljusse raiutud renni põhja. … Loomingu Raamatukogu 1967/16

0.99
Kiirvaade
Lisa korvi
Tulnuk. Munad hiina moodi

“Tulnuk. Munad hiina moodi”

Raamatus on tuntud kirjaniku E. Vetemaa kaks proosalugu: “Tulnuk”, mis sisaldab autoritaarse ühiskonna kriitikat, ja “Munad hiina moodi”, mis käsitleb inimese enda tekitatud üksinduse teemat ning sellega seonduvaid probleeme.

2.55
Kiirvaade
Lisa korvi
Väegade noobel kooljas ees

“Väegade noobel kooljas…”

Romaan kriminaalsete ja viroloogiliste allüüridega. Teos, mida autor ise tekstis pilamisi “lihtsakoeliseks ajaviiteromaaniks” nimetab, on raamat armastusest, kättemaksuihast ja surmast, milles puukidel on täita saatuslik roll.

0.99
Kiirvaade
Lisa korvi