“Följetonid”
Följetonidel ja vestetel on Oskar Lutsu mitmekesises kirjanduslikus pärandis küllaltki kaalukas koht. Följetonid ja kerged vested, mida Luts kirjutas teiste pikemate tööde vahel, on talle väga karakteersed, kuna just siin leiab tema loomupärane jutustamiseoskus ja huumorimeel oma parima väjenduse ning oma lühiduselt on nad Lutsule, kes kunagi ei harrastanud pikki eepilis vorme, väga omased. Pealegi […]
“Jutustused I-III. 3 raamatut”
raamat Andrese elukäik Olga Nukrus Õpilane Valter Väino Lehtmetsa noorpõlv Esimesed sammud raamat Soo (1914) Tuulesellid (1933) Vaikne nurgake (1934) Järelsõna Bibliograafilisi ja seletavaid märkusi Muukeelsete tekstide tõlge raamat Udu Pankrot Tagahoovis (I osa on ilma paberkaanteta, teistel eksemplaridel on aga paberkaaned natuke katki)
“Mälestused. I-III. 3 raamatut”
raamat Vanad teerajad Talvised teed Läbi tule ja vee raamat Vaadeldes rändavaid pilvi Kuldsete lehtede all raamat Ladina köök Kuningakübar Mälestusi VIII. 1911-1914 (Nagu ikka paberkaaned kulunud)
“Näidendid”
Paunvere Kapsapea Ärimehed Pärijad Laul õnnest Mahajäetud maja Sootuluke Siniallik Ülemiste vanake Onu paremad päevad Kalevi kojutulek Valimised
“Suvi I ja II. Pildikesi noorpõlvest”
… “Suve” tuleb hinnata kui suurepärast humoristlikku jutustust. Nagu soe suvine päike saadab autori naeratav pilk jutustuse tegelasi igas nende teos ja toimetuses. Tootsi vempude ja Kiire äparduste koomikale lisanduvad Lutsu ülemeelikud mõttekäigud ja sõnadega kukerpallitamised, mis “Suvele” ta omapärase võlu ja värvingu annavad ja selle lugemise nauditavaks teevad.