Back Cover

“Analüüs ja metafüüsika”

11.11

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949770465 Kategooriad: , , Silt:

Ma nimetan seda raamatut sissejuhatuseks filosoofiasse. Sissejuhatav on ta kahes mõttes. Esiteks ei eelda ta oma lugejailt varasemaid kokkupuuteid filosoofiaga. Ta peaks olema mõistetav ka ilma selliste kokkupuudeteta. Teiseks ei alusta ma mitte konkreetsete probleemide arutamisest, vaid filosoofia üldise loomuse käsitlemisest, lähtudest sellest, kuidas mina – koos paljude teiste meie aja filosoofidega – filosoofiat mõistan ja püüan praktiseerida. (Mõistagi leidub ka muid legitiimseid filosoofiakäsitlusi.)
Niisugune üldine käsitlus läheb vähehaaval üle katseks visandada pilt sellest, kuidas saaks ja tuleks lahendada mõningaid olulisi probleeme, mis tekivad metafüüsika epistemoloogia ja keelefilosoofia üksteisega põimuvais valdkondades. Seejärel, lõpupeatükkides, võetakse üksikasjalikuma näitliku vaatluse alla kaks väljavalitud konkreetset filosoofilist küsimust. Liikumise suund on niisiis globaalselt lokaalsele, üldiselt erilisele, visandilt detailile.
Raamatu nimetamine sissejuhatuseks on seega tõepoolest õigustatud. Kuid sellegipoolest pole ta oma sisult elementaarne. Säärast asja nagu elementaarne filosoofia pole olemas. Filosoofiatiigi üheski servas ei leidu madalat vett.

Tootja

P. F. Strawson

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

288

Kirjastus

Tartu Ülikooli Kirjastus

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

197

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Tiiu Hallap

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Analüüs ja metafüüsika””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga