Augustikahurid
Augustikahurid
Back Cover

“Augustikahurid”

0.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Kui on õige ütlus, et igal raamatul on oma saatus, siis tõmbas Barbara Tuchman küll kõige õnnelikuma loteriipileti. Tema raamat, mis nägi esmakordselt trükivalgust 1962. aastal, köitis Läänes paljude tähelepanu ning muutus uurimisobjektiks, ehkki see teos ei olnud sugugi mõeldud järjekordse monograafiana, mis peab avardama ajalooteaduse silmapiiri. Tegelikult ei avaldata raamatus ühtki tõsiasja, mida spetsialistid ei teaks, sellest võib asjata otsida uusi tõlgendusi. See on ka mõistetav: ammuaega tagasi on varisenud manalasse 1914. aasta suure draama näitlejad, jättes maha kalmistuid kogu Euroopas ja virnade viisi koltunud raamatuid. Tuchman ei suutnud rohkemat, kui käia arvukate ajaloolaste jälgedes.

Sellegipoolest hakati raamatut ahnelt lugema, seda anti välja mitu trükki. Tingitud ei ole see üksnes sellest, et raamat on kirjutatud elavalt ja köitvalt. 60-ndate aastate põlvkond, kes elab tuumaohu tihedas varjus, otsib mineviku poole pöördudes neidsamu lätteid, mis aitaksid mõista olevikku. Nüüdisaja heitlikus maailmas ähvardab 1914. aasta tragöödia kordumine tuua loendamatuid hädasid.

Tuchmani menu seletub eelkõige sellega, et ta on püüdnud näidata, kuidas tol saatuslikul augustikuul maailm veristesse tapatalgutesse kisti, kuidas tol saatuslikul augustikuul maailm veristesse tapatalgutesse kisti, kuidas poliitikud ekslesid poliitilises labürindis – avaras hoones, mis oli aastakümnete vältel püstitatud nende endi kätega ja, nagu nad ise ütlesid, kõige paremate kavatsustega…

Raamatu seisukord jätab soovida: kaaned seljalt ülalt ja alt katki, murdmisjälgedega.

Tootja

Barbara Tuchman

Seisukord

kasutatud


Raamatu seisukord jätab soovida, kaaned seljalt ülalt ja alt katki, murdmisjälgedega

Kaal

420

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1977

Lehekülgi

368

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

A. Tungal