Giljotiin: õigusemõistmise värav
Giljotiin: õigusemõistmise värav
Back Cover

“Giljotiin: õigusemõistmise värav”

5.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985664108 Kategooriad: , Silt:

Giljotiin on kahtlemata revolutsioonilise Prantsusmaa kõige mõjusam kujund, vahend, millega kogu ühiskond “ümber kujundati”. Ometi see, mida pidanuks nägema kui hirmutamisvahendit, osutus just nagu irooniana nende humaansete inimeste mõttetöö tulemuseks, kelle eesmärk oli parandada iganenud ja barbaarset kriminaalkoodeksit. Robert Frederick Opie võtab meid kaasa lummavale ja mõnikord hirmuäratavale rännakule läbi kahe sajandi – 18. sajandi Pariisi kitsaste tänavatelt natslikule Saksamaale ja veelgi edasi.

“Giljotiin: õigusemõistmise värav” on väga humaanne lugu, mis haarab inimliku leiutamishimu mõningaid kõige julmemaid tahke ja on ometi ka nende jätkuvate otsingute tunnistaja, et humaansusega leevendada õigusemõistmist. See köidab igaüht, keda huvitab kuritöö ja karistuse ajalugu, ja eriti see, mis puudutab revolutsioonilist prantsusmaad.

Robert Frederick Opie on erru läinud tuletõrjeametnik, kes vastutas tuletõrjebrigaadi turvalisuse planeerimise ja sõjaliste plaanide koostamise eest. Ta on kaua aega tundnud huvi iseäranis keskaja sõjaajaloo ning kuritöö ja karistuse ajaloo vastu.

Tootja

Robert Frederick Opie

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

205

Kirjastus

olion

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

168

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Jaan Kabin

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Giljotiin: õigusemõistmise värav””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga