balti ees
balti ees
Back Cover

“Balti riikide ajalugu”

13.99

2 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985323335 Kategooriad: ,

Andres Kasekampi “Balti riikide ajalugu” on esimene ühe autori kirjutatud eestikeelne üldkäsitlus Baltikumi ajaloost, mis jälgib seostatult ja võrdlevalt kõigi kolme Balti riigi ajalugu alates esimeste asukate piirkonda saabumisest, Liivimaa vallutamisest ristisõdades ja Leedu kerkimisest keskaja Euroopa üheks võimsamaks riigiks kuni piirkonna liitmiseni Venemaa keisririigiga ja uusaegse rahvusliku identiteedi tekkeni. Uusimatele teadustöödele tuginedes pöörab Kasekamp erilist tähelepanu tormilisele 20. sajandile, mille jooksul Balti riigid saavutasid iseseisvuse, kuid pidid ka taluma nii Nõukogude Liidu kui ka Natsi-Saksamaa okupatsiooni. Raamat hõlmab samuti ülevaadet sellest, kuidas Balti riigid taastasid iseseisvuse ning neist said Euroopa Liidu liikmesriigid.

Algselt inglise keeles kirjutatud teost, mis ilmus rahvusvahelise teaduskirjastuse Palgrave Macmillani maailma riikide ajaloole pühendatud sarjas, on eesti lugejate jaoks täiendatud uuemate andmetega ja varustatud rikkalike illustratsioonidega.

Andres Kasekamp (1966) on Tartu ülikooli Balti poliitika professor ja Eesti Välispoliitika Instituudi juhataja. Ta on lõpetanud Toronto ülikooli ja kaitsnud doktoritöö Londoni ülikoolis.

Tootja

Andres Kasekamp

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

590

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

320

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Marek Laane

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Balti riikide ajalugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga