Back Cover

“Ebajumalate raamat. Kitab al-asnam”

20.50

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949030774 Kategooriad: , , Silt:

“Islam kontekstis” on raamatusari, mille eesmärk on tuua eesti lugejani islami alustekstidega (Koraan, sunna, ajaloo- ja õigustööd) seotud kirjanduse ning laiemalt islami kultuuriruumi kuuluvate teoste tekstikriitilisi esma- ja uustõlkeid ning pakkuda nende juurde nüüdisaegset teaduslikku kommentaariumi.

Sarja teine köide sisaldab islami algusajal olulise, kuid hiljem põlualuse autori Hišam ibn al-Kalbi (737-822) “Ebajumalate raamatu” tõlget. See on ainus terviklikult säilinud islamieelsete araablaste polüteistlikku kultust kirjeldav käsitlus. Puuslike ja ebajumalakummardamiskohtade kirjeldused vahelduvad islamieelse luule näidetega, mis teeb teose põnevaks nii ajaloost, religiooniloost, folkloristikast, etnograafiast kui ka kirjandusloost huvituvale lugejale.
Tõlke eessõnas antakse põhjalik ülevaade ibn al-Kalbi elust ja loomingust, “Ebajumalate raamatu” ülesehitusest ja uurimisloost, autori keelekasutusest ning islamieelseist ebajumalaist. “Kuratlik kolmik” al-Lat, Manat ja al-´Uzza, aga ka hulk teisi tegelasi, kellest tänapäeva muslimid enam midagi teada ei taha, kuid samas neid oma religioosses mälus sajandist sajandisse kaasas kannavad, leiavad siin kriitilise käsitluse nii ajaloolisest, religiooniloolisest kui ka keeleteaduslikust vaatenurgast.

Sari: Islam kontekstis 2

Tootja

Hišam ibn al-Kalbi

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

568

Kirjastus

Tartu Ülikooli Kirjastus

Ilmumisaasta

2019

Lehekülgi

332

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Helen Geršman, Üllar Peterson

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Ebajumalate raamat. Kitab al-asnam””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga