Back Cover

“Eesti lindude ränne”

22.90

5 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985337202 Kategooriad: , Silt:

Sari: Roheline Eesti

Lindude ränne on köitnud inimesi aastasadu. Juba vanakreeka filosoof Aristoteles pööras tähelepanu lindude kadumisele sügisel ja taasilmumisele kevadel. Tol ajal peeti lindude rännet milleski müstiliseks ja vastust küsimusele, kuhu linnud kaovad, ei osatudki anda.

Mõistet “ränne” kastutatakse lindude sellise liikumise kohta, mille puhul on lindudel plaanis ka naasta. Maailma linnustikust moodustavad rändlinnud ligikaudu 40%. Põhjapoolsetel aladel, sealhulgas ka Eestis, on rändavate liikide osakaal veel oluliselt suurem. Eestis on tõelisi paigalinde äärmiselt vähe, koguni alla 10%. Ehkki me võime kesktalvisel ajal näha vähemalt sadakonda linnuliiki, on suur osa neist õigupoolest rändlinnud. Ornitoloog Tarvo Valkeri raamat annab põhjaliku ülevaate Eesti rändlindudest ning nende teekonnast talvitusaladele. Pikemat käsitlust leiavad ka kliimamuutused ning nende mõju meie rändlindudele. Veel tutvustab raamat kergemini osa saada tiivuliste vaatemängulisest rändeliikumistest.

Tarvo Valker (snd 1984) on eesti ornitoloog, looduskaitsja ja ettevõtja. Lindude vastu on Valker tundnud huvi lapsepõlvest saati ja oma aastatega kogunenud teadmisi on ta vahendanud arvukate linnuretkede, loodusõhtute ja elamuslugude kaudu. “Eesti lindude ränne” on tema viies raamat, varem on Varraku “Rohelise Eesti” sarjas ilmunud Valkeri “Eesti röövlinnud” (2014).

Tootja

Tarvo Valker

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

630

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

216

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eesti lindude ränne””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga