Back Cover

“Eksitusest päästja. Lampide orv”

5.30

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985771976 Kategooriad: , , , Silt:

Al-Ghazali sündis aastal 450 hidžra järgi ehk 1058 m.a.j. Iraanis. Al-Ghazali aeg oli islami ajaloos põnevamaid ja sündmusterohkemaid. Vaimse kultuuri vallas iseloomustas seda aega filosoofia ja loodusteaduste õitseng.

Al-Ghazali “filosoofiline autobiograafia” (“Eksitusest päästja”) kuulub maailmakirjanduse kullafondi, mida kinnitab kasvõi asjaolu, et teose prantsuskeelne tõlge on ilmunud UNESCO Kirjandusmälestiste Tõlkimise Rahvusvahelise Komisjoni väljaandes. Seda teost on kõrvutatud Püha Augustinuse “Pihtimustega”, kusjuures al-Ghazali kasuks võib tõsta esile tema jutustuse kainust ning edevuse puudumist jutustajal. Peale selge esitluslaadi iseloomustab teost ka selge ja arusaadav stiil.

Oma laadilt on “Lampide orv” eksegeetiline teos, sest selles seletatakse Koraani 24. suura 35. salmis mainitud Jumala valguse olemust ja omadusi. Samal ajal on see ka laiahaardelisem filosoofiline teos, sest selles võetakse vaatluse alla inimese ja teiste elusolendite nägemisvõime, füüsilise valguse tajumine, valguse ja pimeduse vahekord ning inimese hoiak mõlema suhtes, samuti usu ja uskmatuse mõisted.

Tootja

Abu Hamid al-Ghazali

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

305

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

215

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Kalle Kasemaa

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Eksitusest päästja. Lampide orv””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga