Back Cover

“Elav ookean”

19.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949523801 Kategooriad: , Silt:

Kuidas meie mered muutuvad

“Jäime ankrusse klibusel seljakul, mis lahutas laguuni avamerest. Madala rifi rohelised ja pruunid toonid andsid meie ees teed sügaviku tumesinisele. Hiiglaslikud korallisambad langesid sadu jalgu allapoole, moodustades sügavate lõhedega eraldatud rööpsed seinad. Erklillad sõrmkorallid võistlesid ruumi pärast kollase salatikoralliga, põhjast aga kerkisid suured siniste ja roheliste polüüpide mürgarikud.
Riff oli jahmatav liikumispööris, umbes nagu New Yorgi keskvaksal tipptunnil. Jässakad elektrisiniste triipudega kirurgkalad tormasid sihikindlalt ringi, kirevate papagoikalade hajusad parved aga püüdsid neid vältida. Rifi serval lugesin ma kokku kaheksa merikilpkonna, üks iga korallisamba kohta. Meie poole ujus hall rifihai, kuid ei teinud möödudes meid eriti märkamagi. Kogu stseen oli ajatu ja ürgne. Olin kui paigale naelutatud.
Huvitav, mida ma oleksin mõelnud, kui kaldale naastes oleks meid ees oodanud torisev teadmamees, kes ennustanuks, et saja aasta pärast on see imeline riff lagunev vare, et eredate korallimürakate asemele on tulnud rohelised ehmed, et kalade read on hõrenenud ning teinud teed meduusiparvedele ja sültjale planktoinile? Oleksin teda ilmselt ogaraks pidanud. Miski poleks tundnud ebatõenäolisem. Ent vähem kui 25 aastat hiljem ennustab enamik tõsisemaid mereteadlasi just säärast saatust. See on juba teel.”

– Callum Roberts

Sai: Imeline teadus

Tootja

Callum Roberts

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

706

Kirjastus

Äripäeva Kirjastus

Ilmumisaasta

2015

Lehekülgi

501

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Tiina Randus

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Elav ookean””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga