Üks raamat. Kaks autorit. Tuhandetahuline Etioopia. Karin on Euroopa Liidu diplomaat, Merle kodanikuühiskonna aktivist. Karin näeb elu pealinnas, Merle elab ja töötab kõrvuti kohalikega. Nad näevad sedasama Etioopia elu kahest täiesti vastandlikust vaatepunktist. Nende elude vahel on vaid viis tundi autosõitu, kuid ometi tundub nagu elaksid nad eri riikides. See on nende Etioopia – isiklik, poliitiliselt ebakorrektne, karm ja hingematvalt ilus. Osade nende peatükkide eest võib Etioopias vangi minna või ära kaduda.
Aafrikat pole vaja muuta, Aafrika muutub ise tänu oma noorusele ja järjest suuremale avatusele; muutub aeglasel välgukiirusel. Aafrika olulisus maailmas on kasvamas nii poliitiliselt kui ka majanduslikult, selle eest hoolitsevad Aafrika rikkalikud varad. Siin valitsevad julgeolekuohud muule maailmale ning kontinendi majanduslikud võimalused. 50 aasta pärast peaks Aafrika olema edukas ja ühendatud globaalne toimija, demokraatlik ja inimõigusi austav kontinent. Aafrika riigipead tahavad, et 2063. aastaks oleks neil kontinentaalne kiirraudtee, kiirteed, laeva- ja lennuliinid ning digitaalne majandus, mida toetavad gaasi- ja naftajuhtmed, lairibakaablid ja veemajandus. Juba 30 aasta pärast peaks Aafrika osakaal globaalses majanduses olema tõusnud 12 protsendi peale.
Meie ka ei ole Aafrikaga kursis, aga oleme näinud natuke rohkem kui keskmine eestlane, käinud uudishimulikult ringi nii Etioopias kui ka Aafrika mandril. Öeldakse, et Sina ei muuda Aafrikat, Aafrika muudab sind. Oi, kuidas tahame uskuda, et ka meie suudame natukenegi Aafrikat muuta!
Merlega Etioopias käivad eestlased muudavad sadade laste elusaatusi, kes saavad mõne klassi rohkem kooliharidust ja võimaluse jõuda ülikooli. Karin loodab Euroopa diplomaatia jõuga propageerida Aafrika inimõiguste kohust, et ohvritel oleks, kuhu pöörduda. Oma tegevuse kaudu on nad mõlemad akrediteerimata Eesti erisaadikud Etioopias.
Ülevaated
Pole ühtegi ülevaadet.